Про війну на Донбасі
Два з половиною роки ми боремося проти російської агресії. Її назва дуже проста, це не громадянська війна, не конфлікт в Україні, не щось інше, це просто агресія Російської Федерації проти суверенної і незалежної, вільної і демократичної України і ми повинні використовувати тільки це термін
Наша вимога проста – Росія повинна забезпечити стійке перемир'я на Донбасі. Що означає російське перемир'я, оголошене без наших друзів і партнерів з Німеччини і Франції, ми побачили за останню добу, коли нам обіцяли припинення вогню, а було більше 30 обстрілів.
Якщо ми закриємо кордон – не буде конфлікту в Україні.
Заберіть окупаційні війська, заберіть зброю. Ми врегулюємо все.
Жодного кроку вперед, поки російська сторона не відведе свої війська на безпечну відстань і не здійснить заходи в сфері безпеки.
Про Крим
Ми не повинні забувати про Крим. Цей тимчасово окупований український півострів Росія перетворює в концентраційний табір, потужну зону військової присутності, змінюючи на власну користь баланс сил у Чорному морі. Для тих, хто вірить в людські цінності і права людини, Крим може перетворитися на справжній концентраційний табір, де вводяться радянські стандарти покарань і каральна медицина
Ті, кого виберуть в російську Думу в Криму, насправді купують членський квиток до списку "санкційного клубу".
Ми ніколи не приймемо і не будемо торгувати Кримом за гарне рішення на Донбасі. Крим – це українська територія.
Про зовнішню політику
З виборами в ключових європейських столицях цілком можлива поява абсолютно нової Європи. Наступний місяць стане моментом істини для Заходу і вже сьогодні ми повинні готуватися до цих потенційним реальностям.
Відповідаючи на питання, що ж нам треба, можу сказати: це не гроші, зброя або радники. Нам потрібна ваша єдність і солідарність з Україною
У мене буде зустріч з президентом Обамою, і я попросив про зустріч двох кандидатів. Один з кандидатів вже погодився – це Гіларі Клінтон. І ми сподіваємося на підтвердження від пана Трампа. І я думаю, що у нас є достатньо аргументів, щоб їх мотивувати для підтримки України.
Україна заслужила (лібералізацію візового режиму – "24"), 144 критерії виконані, у нас є звіт оціночної місії ... Я сподіваюся, що на початку жовтня Європейський парламент проголосує на користь цього, буде рішення Європейської комісії.
Про санкції
Потрібно вводити нові секторальні санкції, без санкцій ми нічого не доб'ємося.
Європейський Союз повинен змінити графік розгляду режиму санкцій проти Росії і перейти від піврічних до річних санкцій, часте повернення до цього питання призводить до занадто великим дискусій в Європейському Союзі і дає Росії шанс розхитати його єдність.
Я перший, хто підтримає скасування санкцій щодо Росії. Мені боляче, що через них знижуються стандарти життя росіян. Я підтримую скасування санкцій, але тільки після того, як Росія залишить Крим і виведе війська зі сходу моєї країни.