Звісно, є об'єкти, які можуть похвалитися тільки експонатами під склом. Утім, такі заклади пасуть задніх, у час, коли сучасні музеї дозволяють відвідувачам у прямому сенсі доторкнутися до історії.

Музей паперової справи

У ньому можна особисто взяти участь у виготовленні паперу. Тут ніхто вже не використовує станки та сушарки, які були незамінні при виробництві листів 300 років тому. Та побачити цей процес — велике задоволення. Музей розмістився у старовинній фабриці, збудованій 1605 року.

Музей писанки

Набагато молодшою є будівля українського Музею писанкового розпису. Її збудували у 2000 році, але вона потрапляє у будь-який туристичний путівник України. Вся справа у цікавій формі — музей збудовано у вигляді писанки.

Є нагода повернутися з цього музею із писанкою, зробленою власноруч — відповідні майстер-класи під наглядом досвідченого писанкаря тут проводять щороку, зазвичай, перед Великоднем.

Музей-шахта

У невеликому польському містечку Нова Руда кожен охочий може дізнатися, як воно - бути шахтарем. Тут вдихнули нове життя у колись закриту шахту: всередині облаштували туристичний маршрут. Одягнувши каски та озброївшись ліхтарями, туристи спускаються під землю, щоб дізнатися, як шахтарі працювали у минулому столітті.

Музей авіації

З-під землі — у небо. Вивчити все про літаки можете у українському Музеї авіації. Залізти за штурвал, оглянути всі деталі на панелях керування, торкнутися будь-якої частини літака — в цьому музеї можна все! Хоча техніка там ще з радянських часів, для дослідження авіації те, що треба.

Центр науки "Копернік"

Коли будете у Варшаві, не пропустіть центр науки "Копернік". Тут фізику, хімію та біологію перестають сприймати, як щось складне. А все завдяки тому, що тут можна провести власні наукові експерименти, доторкнутися до чудернацьких знарядь, і стежачи за дослідами лекторів, робити власні, абсолютно неочікувані відкриття.

Музей "Експериментаріум"

Тим часом кияни закохуються в науку завдяки Музею "Експериментаріум". Тут ви дізнаєтеся все про оптичний обман. Під час дослідів зі звуками зрозумієте, що бутиль з-під води та соломинка здатні замінити музичні інструменти.

Після реактив-шоу, не виключено, вас потягне на власні досліди. Ну а якщо ви досі не знаєте, за яким принципом працюють електроприлади, вам пряма дорога на "Тесла-шоу".