Більшість вітчизняних зірок для зйомок своїх кліпів обирають закордонні локації. На противагу їм, чимало відомих артистів вбачають саме в українських пейзажах ідеальну "картинку" для створення якісної відеороботи. Більше того, колорит нашої держави надихає "заокеанських" креативних особистостей на зйомки музичних короткометражок.

Події "Євромайдану" також віднайшли своє відображення у творчості артистів. Насправді, список відеокліпів закордонних селебрітіс, на яких можна впізнати рідні краєвиди, значно ширший, однак, ТСН.ua відібрав десятку найкрутіших відео іноземних музикантів, які знімалися на території України

Краса, яку ми самі не бачимо. Чому Україна модна серед іноземних артистів і брендів? (ВІДЕО)

Для іноземців краса України - зовсім не шаровари, стрічечки та колоски, а те, чого самі ми часто не помічаємо. Україна, й особливо її столиця, перетворилися на модний знімальний майданчик для іноземних брендів і музичних гуртів. І не тільки через дешевизну - а й через своєрідну естетику. А ще - завдяки якості роботи наших знімальних компаній.

«Пострадянські красоти»
Одна з причин, чому до нас їдуть іноземні режисери — локації. Приміром, Подільсько-Воскресенський міст, який з’являється в рекламах Diesel і Mazda, або станція метро «Видубичі», обіграна в ролику французького бренда Lacoste.

Станції метро «Золоті ворота», «Житомирська» й аеропорт «Київ» уподобала компанія Motorola. Центральний залізничний вокзал і, знову ж таки, «Золоті ворота» - розгледіли у свіжому ролику Apple. Також серед популярних місць для зйомок Воздвиженка, Хрещатик, Європейська та Поштова площі.

«Не тому що дешево, а тому що якісно»
Володимир Яценко пояснює: якщо раніше до нас їздили тільки за локаціями, нині іноземці знімають навіть у наших павільйонах. На його думку, причина в тому, що в Україні найкраще співвідношення якості та вартості послуг.

«Найнижча вартість — від 30 тисяч євро до нескінченності. Залежно від того, що знімаєш. Якщо дві людини сидять у кімнаті й розмовляють, це коштуватиме одну суму. Якщо вони сидять в аеропорті Бориспіль на тлі вибухів літаків — це зовсім інший бюджет. За кордоном це щонайменше 50-60 тисяч євро. Тобто, різниця, порівняно з Німеччиною і Францією, більш ніж удвічі», — розповідає він.

Режисер Андрій Бояр знімав кліпи Христині Соловій, гурту Pianoбой, 5 Vymir, O.Torvald тощо. Каже, що мінімальний бюджет якісного кліпу в Україні складає приблизно 4-5 тисяч доларів.

«Але я не думаю, що іноземні гурти економлять і через це їдуть знімати в Україну. Це просто щось нове, модний тренд, комусь прикольно до нас приїхати, зняти кліп, а потім і відіграти концерт», — каже Андрій.

Іноземні музичні гурти найчастіше обирають пустирі Троєщини. Серед них - данська співачка MØ, британська альтернативна рок-група Nothing but Thieves, шотландський співак Paolo Nutini й британська інді-рок група The Foals.

Читайте також: Квоти в дії: як відомі виконавці переходять на українську мову

Дослідник архітектури й міського простору Лев Шевченко пояснює такий інтерес тим, що останнім часом з’явилася мода на подібну забудову.

«У радянські часи в Києві масово будувалося типові похмурі помешкання. Нині Київ — це вільне місце, де можна знайти багато такої забудови. У Росії чи Білорусі можуть виникнути проблеми з доступом до об’єктів, а надто в Середній Азії. Балтійські країни привели радянську забудову в порядок, тепер вона там затишніша й маленька. А в Києві достатньо масштабна, щоб продемонструвати жах східноєвропейського життя», — розповідає Лев.

І звісно, Чорнобиль
Серед місць, де проходили зйомки, також Прип'ять. Саме там відзняли кліп на пісню Marooned легендарні Pink Floyd.

Починається кліп зі зйомок космічної станції, з якої відкривається панорама Землі. А в другій половині глядачі потрапляють у покинуте після катастрофи на Чорнобильській АЕС місто.

Лев Шевченко каже, що в Києві є ще чимало потенційно привабливих місць, які наразі не були помічені. Приміром, недобудований стадіон біля Іподрому з великими цифрами на фасаді, театральний інститут на Львівській площі або недобудована Лівобережна — усе це, на його думку, можна використати в кліпах, якщо ці споруди так і не добудують.

Дослідник архітектури періоду радянського модернізму Олексій Биков вважає, що сучасний стан української архітектури є таким собі «експересивним метаморфозом», образ якого викликає інтерес у режисерів.

Ірландський режисер Брайан Дурнін, який нині працює над рекламним роликом в Україні, пояснює, що тут його задовольняє все: і локації, і команда, і ціна:

«Тут можна зробити речі, які в Ірландії надто дорогі. Тут це доступніше і приблизно настільки ж якісно. Тобто, за бюджет, який ви витрачаєте, можна зробити трохи більше. Також тут люди працюють більше годин, ніж в Ірландії».

Тож серед основних причин популярності України — різноманітні та доступні локації, тренд на східноєвропейську архітектуру, професійна техніка, співвідношення якості та вартості й конкурентна робота продакшнів.

88,4 млн перег

Avicii - Lonely Together ft. Rita Ora

Варто зазначити, що кліп на композицію Marooned культових Pink Floyd став результатом перевидання студійного альбома музикантів під назвою The Division Bell на честь його 20-річчя.
За сюжетом кліпу режисера Обрі Пауелла інструментальна музика передає "настрій" покинутої Міжнародної Космічної Станції, яка повертається на Землю. Атмосферу забуття підхоплює друга частина ролику, зйомки якої відбувалися у сумнозвісній Прип`яті.

Творці кліпу стверджують, що закінчили знімати його у середині квітня, що максимально занурило усю команду в атмосферу трагічних часів, пише журнал Rolling Stone. Про колишнє щасливе минуле цієї місцини глядачеві нагадують лише кадри із відео тих часів та тепер вже моторошні дитячі іграшки у покинутих садочках. Відсутність слів у пісні повністю компенсують кадри, від безнадійності яких мурашки біжать по шкірі.

19 млн

Починається кліп зі зйомок космічної станції, з якої відкривається панорама Землі. А в другій половині глядачі потрапляють у покинуте після катастрофи на Чорнобильській АЕС місто.

Лев Шевченко каже, що в Києві є ще чимало потенційно привабливих місць, які наразі не були помічені. Приміром, недобудований стадіон біля Іподрому з великими цифрами на фасаді, театральний інститут на Львівській площі або недобудована Лівобережна — усе це, на його думку, можна використати в кліпах, якщо ці споруди так і не добудують.

Дослідник архітектури періоду радянського модернізму Олексій Биков вважає, що сучасний стан української архітектури є таким собі «експересивним метаморфозом», образ якого викликає інтерес у режисерів

20 травня 2014 року

Шотландський поп-рок співак із італійським корінням Паоло Нутіні (Paolo Nutini) разом із режисером Деніелом Вольфом створив роуд-муві (короткометражний фільм-мандрівку) на пісню Iron Sky. Вольф декілька днів присвятив зйомкам абсолютно різних людей із різних верств населення. На відео глядачі мають змогу впізнати багатоповерхівки житлового масиву "Троєщина", шосту теплоелектроцентраль та закинутий автобусний парк. Кліп має потужний енергетичний посил, який не залишив байдужими навіть журі конкурсу UK Video Awards. В результаті, робота Деніела Вольфа перемогла в номінації "Краще відео".

2,1 млн перег 7 серпня 2014 року

Foals — What Went Down
У жорсткій Троєщині та на Київському водосховищі зняв свій кліп британський гурт Foals. Це головний рок-хіт цього літа та одна з найсильніших пісень нового альбому гурту, яка розповідає про виживання в цьому жорстокому світі.

Інді-гурт з Великої Британії Foals обрав пустирі Троєщини для свого кліпу на пісню What Went Down. Режисеру відео Нілу О`Браєну спальний район столиці здався найкращою локацією для розповіді історії про боротьбу за життя. Сцени переслідування головної героїні у воді були відзняті на Київському водосховищі, більш відомому під назвою "море". Фронтмен гурту Янніс Філліпакіс зазначав, що леймотивом їхньої відеороботи є момент виживання. "Це – кліп про боротьбу проти системи та виживання у суворому середовищі цього ворожого світу", – наголосив музикант в одному зі своїх інтерв'ю.

9 млн переглядів 16 черня 2015

Британський дует Hurts під час візиту Києва зняв відеокліп на композицію "Wings", яка стала синглом зі студійного альбому "Surrender". Зокрема, зйомки відео відбулися у київських готелях, а також на оглядовому майданчику на даху бізнес-центру Парус за участю українських актрис і акторів. Режисером ролика виступив відомий кліпмейкер Доун Шатфорд, автор попередніх відеоробіт Hurts на композиції Wonderful Life і Lights. В основі сюжету музичного ролика – любовний трикутник і вечірки. Також у відео показується підготовка музикантів до виступу і відпочинок артистів у різних готелях, де вони насолоджуються алкогольними напоями в компанії дівчат.

11 листопада 2015 4,3 млн

Hurts - Beautiful Ones

У 2017 році деут з Великої Британії Hurts знову повернувся в Київ для зйомок кліпу. Так, гурт представив відеокліп на композицію "Beautiful Ones", який став першим синглом з майбутнього четвертого альбому британців. Самі виконавці вважають роботу "святкуванням індивідуальності". У виробництві кліпу знову брав участь український продакшен Radioaktive Film, який уже працював над створенням кліп для Hurts на пісню "Wings". За допомогою зворотньої хронології і соліста гурту Тео Хатчкрафта в образі травесті-діви кліп піднімає тему ненависті, любові, жорстокості і краси в сучасному світі і говорить про те, що люди прекрасні такі, якими вони є.

4,8 млн перег 21 квітня 2017

Британська співачка Джорджа Сміт зняла кліп у Києві (відео) У ролику можна впізнати Андріївський узвіз і Жовтневий палац

Британська співачка Джорджа Сміт презентувала кліп, зйомки якого проходили в Києві. У ролику співачка на замовлення вбиває танцівника, з яким у неї був любовний зв'язок. Кліп "Let Me Down" опублікований на YouTube-каналі співачки. Читайте також Скандальний Іван Дорн у новому кліпі висміяв "блакитні вогники" і змусив своїх артистів співати українською (відео) За добу відео набрало більше 250 тисяч переглядів. Воно розміщене на YouTube-каналі співачки.

У ролику можна впізнати Андріївський узвіз і Жовтневий палац. Також на відео можна почути українську мову.

2,8 млн переглядів

Jorja Smith – "Let Me Down ft. Stormzy" – відео

Світові музиканти полюбляють знімати відео кліпи в Україні, незважаючи на те, що вони почали менше давати тут свої концерти.

Сайт Inspired підготував підбірку кліпів, які зняли в українських містах за першу половину 2015-го року.

Steve Aoki feat. Linkin Park - Darker Than Blood (Official Video

кадри з майдану

7,6 млн


OrelSan - Tout va bien

20,9 млн

15 листопада 2017


Years & Years — Shine

Британці з Years & Years зняли свій кліп на околиці Києва, вподобавши дореволюційний будинок з радянськими меблями. На кухні валяється українське молоко Premialle і банка з-під енергетика Mojo, а в Instagram гурту є навіть фото Оллі Александра, соліста, який стоїть поряд з цим будинком.

Британське "електричне" тріо хлопців Years & Years для відео на свій танцювальний трек обрало Пущу-Водицю, яка розташована поблизу Києва. Режисер кліпу Надіа Марквард Отзен віднайшла у пейзажах історичної місцевості столиці України необхідну для сюжету містику, а доповнила "картинку" радянським антуражем у інтер'єрі.

82,5 млн переглядів 7 черня 2015

Rudimental - Never Let You Go

Кліп на новий сингл британських гуру драм-н-бейсу, Rudimental, знімали не лише в Україні, а й в Марокко, США та Великобританії. Українські локації включали в себе знову ж таки пустир на Троєщині біля проспекту Маяковського, а також парк біля станції метро Дарниця у Києві. Окрім того, в кліпі обігрується тема революційних подій та війни в Україні.

Гурт Rudimental з Великої Британії з`явився на просторах шоу-бізнесу у 2010-му році та встиг завоювати декілька премій за кращий альбом та лідерство у світових чартах. Колектив, який створює електронну музику, кліп на свій новий трек Never Let You Go знімав одразу в чотирьох країнах: Україні, США, Великій Британії та Марокко.

Режисер відео із інтригуючим псевдонімом NEZ обрав за локації для відео київський парк "Перемога", який розташований у Дарницькому районі та проспект Маяковського на Троєщині. Прихильники гурту після прем'єри кліпу у червні 2015-го року високо оцінили яскраву "картинку", а самі музиканти колективу стверджують, що ця композиція є маніфестом свободи та рівноправ`я.

10,7 мільйонів переглядів 4 червня 2015 року

MØ - Kamikaze (Official Video)

Іноземні музичні гурти найчастіше обирають пустирі Троєщини. Серед таких данська співачка MØ,

Співачка MØ родом із Данії для зйомок відео обрала Київ, а саме його район Троєщину. Так, "Kamikaze" – її перший сольний сингл після дебютного альбому "No Mythologies to Follow", який вийшов у березні 2014 і став золотим. Продюсером кліпу став електронник Diplo.

Про свою пісню вона каже так: "Це весела "вечіркова" пісня, але в той же час вона про стан розгубленості і занепокоєння. Мені подобається, що кліп відображає обидва ці аспекти: дух вечірок, дружби і веселощів та мороку, божевілля, приреченості. І справа тут не тільки в пісні, а й в тому, яка я".

57,7 млн

27 жовня 2015

Mumford & Sons — Ditmas

Напевно, найбільш проукраїнський кліп з усіх у цьому переліку: козак на коні, жовте поле та синє небо. Фолк-гурт Mumford & Sons з Великобританії зняв кліп на пісню "Ditmas" у сільській місцевості під Києвом.

Британський фолк-рок-гурт Mumford & Sons нещодавно відзняв в Україні свій новий кліп на композицію Ditmas. Робота над відео велася в одному із сіл під Києвом. Хлопці з гурту особисто презентували новий кліп на своїй сторінці у соцмережі,який супроводили таким текстом: "Знято на найкрасивіших просторах сільських місцевостей під Києвом режисером Алексом Саутемом". Варто зазначити, що у цій роботі в центрі уваги перебуває мужній козак, який виконує карколомні трюки на коні. Його падіння із сідла та подальше продовження шляху, попри власний біль, гармонують із текстом пісні, в якому розповідається про гіркоту розлуки. Водночас із тим, як чоловік на відео не відмовляється від непростого підкорення норовливої тварини, герой пісні не "ставить хрест" на своєму щасливому майбутньому навіть після втрати коханої.

11,7 млн 22 липня 2015

Santigold - Kicking Down

Один із найвідоміших кліпмейкерів сучасності Енді Морахан під час створення відео на дещо "повстанську" пісню співачки Сантіголд (Santigold) під назвою Kicking Down, очевидно, надихався подіями українського "Євромайдану". Хоча сюжет кліпу розгортається в одному із житлових районів столиці, палаючі покришки, коктейлі Молотова та "стіни" із міліціонерами зі щитами нагадують українському глядачеві до болю знайомі події, які відбувалися на головному майдані Києва.

Один із членів команди, яка займалася продакшеном, згадував, як їм навіть довелося домовлятися із правоохоронними органами та пожежниками, щоб зйомки відбулися. "Ми мали знімати бунт у центрі міста, але непокоїлися, що це могло спровокувати паніку у жителів. Зрештою, нам вдалося віднайти більш віддалену локацію, яка нас задовольнила. Ми попередили міліцію і пожежників, щоб вони були обізнані стосовно зйомок. На щастя, все минуло без казусів", - зауважив Роман Кіндрачук.

25 червня 2015 року 1,5 млн

Ще два роки тому ми помітили, що в Києві часто почали знімати кліпи західні виконавці і присвятили цьому окремий матеріал.

За два роки дана тенденція стала очевидною. Мабуть, за 2016-2017 в Україні виступило більше західних виконавців, ніж за попередні 10 років. І не дивно, що відкриваючи для себе пост-радянський східно-європейський шарм столиці України, іноземні артисти повертаються сюди знімати відео. Зізнаємось, що цей факт дуже тішить нашу редакцію, тож ми підібрали нову п’ятірку кліпів, знятих в Києві протягом останнього року.

майже 18 млн перег 24 серпня 2016

DJ Shadow - Nobody Speak feat. Run The Jewels

Відомий кліп на пісню DJ Shadow feat. Run the Jewels — «Nobody Speak», який випустили торік, відзняли в Українському домі. Громадське поцікавилося вартістю оренди такого приміщення. Менеджерка Українського дому сказала, що фіксована ціна — 39 600 гривень за 8-9 годин оренди.

Tame Impala — Let It Happen
Австралійці Tame Impala також готують вихід нового альбому, і кліп на головний сингл – Let It Happen – вирішили зняти в аеропорту Бориспіль. Гурт уже не вперше використовує Україну в якості знімального майданчика: у 2010 році для них у Києві зняли кліп Solitude Is Bliss.

Музичний колектив із Австралії Tame Impala працює в жанрі "психоделічного" року. Для створення ідеального відеосупроводу своєї композиції Solitude is Bliss у 2010-му році гурт приїхав до Києва, в якому і відзняв центральні вулиці столиці та один із найдовших мостів міста – Московський. На відміну від своїх фанів, які неоднозначно відреагували на кліп, самі артисти зазначали, що отримали лише приємні враження від роботи у столиці України.

40,9 млн 5 травня 2010

Natalie Imbruglia - Shiver

Австралійська співачка Наталі Імбрулія у 2005-му році представила кліп на пісню Shiver зі справжнім голлівудським переслідуванням, знятий на вулицях столиці України. Камера друга артистки та оператора Джейка Нава зафіксувала її протизаконні гонки на авто вулицями Подолу та перевдягання на Центральному вокзалі Києва. Імбрулія згадувала роботу над відео із суперечливими емоціями. "Зйомки в Києві зайняли чотири дні, вони відбувалися у жахливому холоді. Однак, думаю, це - один із кращих моїх кліпів", - наголосила Наталі в одному зі своїх інтерв'ю.

2 жовня 2009 року 6,9 млн

Nothing But Thieves - Amsterdam (Official Video)

У травні 2017 британська група Nothing But Thieves показала кліп на композицію "Amsterdam", яку зняли на київському промисловому складі. За словами лідера групи Конора Мейсона, сингл називається "Amsterdam", тому що присвячений спробам прорватися через розчарування в житті до місця спокою і щастя, а для групи таким місцем стала саме голландська столиця.

6,4 млн

18 травня 2017 року

Nothing But Thieves - Sorry

Уже через кілька місяців гурт показав кліп на пісню "Sorry". який теж знімали в Києві. Локацією зйомок кліпу стала кінцева зупинка трамваю №28 і вулиця Милославська в Деснянському районі столиці. У кліпі соліст Конор Мейсон на світанку гуляє по Троєщині, а всі, хто його оточує, божеволіють. На початку кліпу, присвяченому немуночому кінцю світу, жителів планети російською мовою попереджають про наближення космічного об'єкта і про те, що до загибелі планети залишилося кілька годин.

"Sorry - це пісня про дорослішання і пов'язані з цим складнощі. Про те, щоб подивитися всередину себе і зустрітися зі своїми демонами. Це пісня про недоліки людини, яка не може втримати стосунки, аби не нашкодити собі і своєму партнерові", - говорить гітарист Джо Лангрідж -Браун.

4,1 млн перег 19 липнч 2017

51-річний Moby зняв кліп з Чорнобилем і бійками у Верховній Раді

Американець вставив у відео кадри, зняті в Україні

Американський діджей і співак Moby випустив новий кліп на пісню "These Systems Are Failing". Відеороботу він опублікував на Youtube, де за добу її подивилися вже понад 22 тисячі разів.

У кліпі багато кадрів з різних катастроф, повені, вибухи, величезні затори, голодні люди. Крім того, американець вставив у відео кадри, зняті в Україні.

Серед них виявився пустельний Чорнобиль і бійка народних депутатів України у Верховній Раді.

These Systems Are Failing 775 тис

20 вересня 2016

Мобі випустив кліп з Трампом і кадрами з Майдану

Американський музикант Мобі виклав кліп на трек Erupt & Matter зі свого останнього альбому These Systems Are Failing. У ролик увійшла нарізка кадрів з різних протестів і мітингів в тому числі з київського Майдану.

У кліпі співак критикує нового президента Дональда Трампа і заявляє від народу диктаторської влади: "Ми не віримо вам більше".

Зокрема, в ролику використані кадри з акцій протесту на Майдані взимку 2013-2014 років.

Moby & The Void Pacific Choir - Erupt & Matter (Official Video)

19 січня 2017 року 321 тис перег

Moby - Mere Anarchy чорнобиль

29 січня 2018 року наразі 325 тисяч

Paloma Faith - Crybaby

Співачка з Великої Британії Палома Фейт 21 вересня оприлюднила кліп на композицію "Crybaby", який знімили в Києві. На відео можна побачити Бібліотеку імені Вернадського, Національний музей історії України у Другій світовій війні та Батьківщину-мати. Пісня "Crybaby" увійде до нового альбому Паломи Фейт під назвою "The Architect".

3,1 перег

21 вересня 2017

Режисер Грег Дейвенпорт для шотландського гурту "альтернативних" рок-музикантів Lonely The Brave обрав київські локації, в яких побачив втілення "ідеї свободи". Кліп на пісню Backroads влаштовує глядачеві екскурсію Майданом Незалежності, Рибальським вантовим мостом, Трухановим островом та бульваром Шевченка. Дейвенпорт на своїй сторінці у соцмережі зізнався, що добре обізнаний подіями в Україні, та навіть бував на Майдані. "Коли я вперше почув трек, одразу ж зрозумів, що відео має відображувати ідеї втечі та свободи.

Я ж стежив за подіями в Україні від самого початку. І я був на Майдані в новорічну ніч, співав разом із 200 тисячами людей. Вони були сповнені надіями. Коли я повернувся в Лондон, почалися жахливі події - люди приймали на себе удари міліції, а потім і снайперів. Я думав про цих людей після революції і це стало каталізатором ідеї: показати досвід із жорстокістю, але також із надією на світле майбутнє. Я хотів зробити щось, що не стосувалося би лише Києва чи України. Щось більш універсальне", - пояснив свій вибір місця для зйомок кліпмейкер.

30 червня 2014 року 781 тисяча перег