Прийняття у Польщі закону щодо "бандерівської ідеології" та відповідь України
Поки що окрім заяви Петра Порошенко, ми не побачили ані заяви МЗС України, ані Парламенту, які мали б бути миттєво.
На жаль, окрім нарад Парубія ми нічого не побачили. З одного боку, це демонструє неготовність до таких історичних діалогів українського Парламенту. З іншого – свідчить про те, що депутати все ще на відпочинку і всім все рівно, що насправді відбувається на зовнішньому напрямку.
Читайте також: Активісти анонсували блокування пропускних пунктів з Польщею: відома причина
Також це багато в чому свідчить про неготовність Міністерства робити відповідні відповіді.
Парламент не зробив висновків з попередніх конфліктів, які були з Польщею. Замість того, щоб надати мільйони гривень на роботу істориків, всі тільки зробили політичні заяви, посміялись і пішли далі.
Але конфлікт залишається і зберігається. Тому сьогодні потрібно інвестувати час, знання, інтелект і гроші в наукові розробки для того, щоб можна було в майбутньому зупинити такі нападки з польської сторони. А вони все рівно зберігатимуться і надалі, тому що це дуже болюча тема для Польщі, яка може бути використана багатьма правими силами у майбутньому, тому уже сьогодні потрібно до цього бути готовим.
Марш "Національних дружин"
Мова йде про відеоролик, який продемонстрував наявність певних сил, що на вулиці можуть наводити порядок і бути альтернативою правоохоронним органам.
Акція була достатньо яскравою, але мала дуже вузький меседж. По суті, це послання Авакова Порошенку про те, що перший має власні сили і готовий домовлятися. Цим він піднімає собі ціну, або ж навпаки показує альтернативу, що у разі недомовленостей він може грати у власну гру.
Розуміємо, що час угоди Народного фронту і Блоку Петра Порошенка стікає, тому все-таки потрібно приймати рішення. Це такі собі натяки на необхідність нових домовленостей.
Генпрокуратура
Тут теж є певні проблеми роботи в даному органі.
З одного боку ми бачимо втечу Гужви, скандально відомого редактора проросійської "Страни", якого недогледіла прокуратура, адже виїхав він з країни офіційно. Водночас прокуратура не зробила нічого, щоб продовжити термін утримання, або довести справу до суду. Або, навпаки, це говорить про те, що справа була дутою.
З другого – приїзд в Україну скандально-відомого міністра часів Азарова Злочевського, який прибуває в Україну і до нього немає жодних питань. Хоча ми пам’ятаємо, що рік-два тому було надзвичайно багато кримінальних справ і корупції, і всього іншого. То сьогодні, дякуючи правоохоронним органам, ця людина абсолютно чиста і нікому нічого не винна.
Рішення Кабінету Міністрів Гройсмана щодо землі
Ще одна справа, яка пройшла надзвичайно тихо, але має велике значення – це рішення Кабінету Міністрів Гройсмана щодо передачі місцевим об’єднаним територіальним громадам землі поза населеними пунктами, яка буде в розпорядження ОТГ.
Однозначно, це принесе надзвичайно великий прибуток цим ОТГ. А також це децентралізує розпорядження землею.
Адже ми знаємо, що в часи Януковича було таке бажання корупції і наживи, що вони повністю централізували розподіл всіх земель. Сьогодні це передається на місцеві громади. І ми бачимо ще один плюс децентралізації – місцеві еліти зможуть розпоряджатися своїми землями самостійно.
Релігія
Ситуація, яка розвивається навколо десятинної церкви. Скажімо, поки що це викликає дуже багато питань. Чи це ведеться централізована кампанія по захисту української церкви від московського патріархату? Чи це поки що стихійна течія, рух, який іде знизу і набирає обертів?
Ця тема може бути надзвичайно неоднозначною, адже вона підриває багато політичних питань. Тому за нею варто слідкувати і не допускати всіляких підбурювань, адже ми знаємо, що Кремль любить влаштовувати різноманітні провокації саме на релігійній платформі.
Все це говорить про те, що йде дуже гостра непублічна фаза протистояння і підготовки до нових президентських виборів. А також про те, що весна буде надзвичайно гарячою.
Читайте також: У Держдепі США пообіцяли покарати компанії, які торгують з Росією