Таку думку сайту "24" висловив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.
Сенат пішов на розширення антиросійських санкцій через комплекс причин. Україна, швидше за все, була однією з них. Але не мотиватором. Головний мотиватор – створення стримувань РФ, з одного боку, з іншого – демарш щодо Трампа з боку політичного істеблішменту США,
– вважає політолог.
При цьому, за словами Кулика, на тлі скандалів та ініціювання імпічменту Трампа та дій, пов’язаних ізі слуханнями щодо втручання Росії у вибори президента США, рішення про санкції посилює загальне тло для кампанії проти Трампа в американському суспільстві. Тобто є і внутрішньо-, і зовнішньополітична мотивація розширення антиросійських санкцій.
Читайте також: Експерт розповів, як постраждає економіка Росії після розширення США санкцій
Політолог також зазначив, що санкції повинна підтвердити адміністрація Трампа, хоча там дуже намагалися не допустити такого рішення. Але, на його переконання, навряд чи Трамп піде зараз на конфронтацію з більшістю Сенату і своїми однопартійцями-республіканцями, які ініціювали санкції. Хоча Трамп може зробити кроки, які знизять ефективність цього рішення.
Однак, зауважує Віталій Кулик, це не новий кейс антиросійських санкцій. Це певні обмеження і посилення вже чинних. Новий кейс, підкреслює експерт, стосувався б безпосередньо російських дипломатів, політиків і фігурантів більшості справ, пов’язаних із фінансуванням, підтримкою чи організацією анексії Криму, нападу на Україну чи діяльності сепаратистів на Донбасі.
Але санкції завдадуть певного удару по економічних агентах РФ. Зокрема, енергетичних, військово-технічних, тих, хто займається науковими фундаментальними розробками технологій. Санкції ускладнять доступ Росії до технологій та інвестицій. Це все вписується в конфігурацію створення поясу нестабільності навколо Росії, викликів і санкційного режиму, які підтримують Республіканська і Демократична партії США,
– говорить Кулик.
На його думку, Москва відповість симетрично. По-перше, намагатиметься вплинути на самого Трампа, говоритиме про те, що його заганяють у глухий кут, і він повинен чинити спротив, оборонятися. Буде посилення інформаційної істерії. По-друге, Росія буде вводити санкції проти американських компаній, які підтримували введення санкційного режиму.
"Москва може запровадити обмеження стосовно персоналій, які ініціювали антиросійські санкції, щодо поїздок в РФ. Але це смішно, тому що конгресмени і сенатори навряд чи відпочивають у Сочі або постійно їздять в Росію чи навчають там своїх дітей. Навпаки. Російські функціонери навчають своїх дітей на Заході і ховають статки в американських банках", – наголосив Віталій Кулик.
Нагадаємо, Сенат США схвалив законопроект щодо розширення антиросійських санкцій, які передбачають скорочення максимального терміну ринкового фінансування російських банків до 14 днів, а компаній нафтогазового сектору – до 30 днів.
Читайте також: Трамп і імпічмент: про причини і загрози відставки президента США