Таку думку 24 каналу висловив дипломат, експерт "Майдану Закордонних Справ" Олександр Хара.

Читайте також: Росія висуває нові умови по Донбасу: як Україні використати "геніальні" ідеї Путіна

Якщо країна-агресор не припиняє війну, не збирається конструктивно вести переговори, то нема чого дивуватися, що Україна готова розглянути варіант виходу з мінських угод. Домовленості потрібні для того, щоб вести діалог з росіянами. З ними треба говорити. Та це повинен бути діалог, а не капітуляція на умовах Кремля,
– підкреслює Олександр Хара.

Що таке мінські угоди? Це документ, який узгодили на саміті в Мінську 11 – 12 лютого 2015 року лідери Німеччини, Франції, України та Росії у форматі "нормандської четвірки". Документ містить 13 пунктів, а його мета – деескалація збройного конфлікту на Сході України.
Крім того, мінські домовленості передбачають:
– негайне та всеосяжне припинення вогню в окремих районах Донецької та Луганської областей України та його суворе виконання;
– відведення важких озброєнь обома сторонами на рівні відстані з метою створення зони безпеки;
– моніторинг з боку ОБСЄ режиму припинення вогню;
– відведення важкого озброєння із застосуванням всіх необхідних технічних систем.

Водночас, за його словами, ми не повинні виходити з мінських угод, але треба "допомогти" росіянам. Щоб всі побачили, що Росія їх не виконує, і немає в них сенсу. Важливо, щоб антиросійські санкції збереглися. Але наше головне завдання – припинення війни і повернення всіх територій, включаючи Крим. Якщо цього не можна досягнути мінськими угодами, то для чого вони потрібні?

Колись війна припиниться. Не завдяки цьому діалогу, а тоді, коли Кремль зрозуміє, що не може просуватися далі, а Україна зміцнюється, зокрема наші збройні сили. Тоді у них буде більше бажання припинити війну, щоб не витрачати ресурси,
– зазначив Хара.

Що казав Пристайко про ймовірний вихід України з мінських угод? За словами глави МЗС Вадима Пристайка, якщо під час зустрічі у нормандському форматі сторони не досягнуть згоди, Україна може вийти з мінських угод.

"Україна може вийти з Мінська. Це дуже непопулярна заява і, напевно, знову не сподобається нашим західним партнерам. Але для нас Мінськ – не самоцінність. Самоцінність – наше виживання як нації. І якщо ми побачимо, що процес лише затягують, то рано чи пізно буде прийняте рішення про вихід з мінського процесу", – пояснив Пристайко.

Він додав, що дата спільного саміту між Україною, Росією, Францією та Німеччиною вже є і в Києві чекають на продуктивну розмову. При цьому дипломат визнав, що прориву на переговорах очікувати не варто.