Про це пише британський журналіст і колишній консультант російського уряду (з 2006 по 2009 рік) Ангус Роксборо у статті для The Guardian.

Путін і Порошенко насилу зважилися на рукостискання на початку мирних переговорів у Мінську, і той факт, що дискусії тривали всю ніч, припускає, що їм обом довелося піти на поступки, які їм не подобаються. Це також означає, що угода, яка врешті-решт відбулася, дуже крихка і висить на найтоншій волосині,
— пише автор.

Найближче завдання – створення міцного режиму припинення вогню, закінчення жахливого кровопролиття, йдеться в статті. Але наступна частина мінського плану — те, що Путін згадує як "політичне врегулювання", ; ще складніше. Було б катастрофою, пише автор, дозволити самопроголошеним "народним республікам" зберегтися в їх нинішньому стані, створюючи навколо міст Донецька і Луганська "заморожений конфлікт".

Читайте також: Росія фактично визнала, що воює на Донбасі, — ЗМІ

Роксборо наголосив, що Путін безумовно в змозі припинити поставки зброї для них. Але він навряд чи це зробить, якщо буде боятися, що Україна, спираючись на Захід, готується відновити військовий наступ, йдеться в статті.

"Треба сподіватися, що США переглянуть плани направити своїх військових в Україну в наступному місяці, щоб почати підготовку української армії.Те ж саме стосується будь-яких ідей щодо поставок зброї Києву, навіть оборонного", - пише Роксборо.

Як наголошувала попередження Міжнародного інституту стратегічних досліджень (International Institute for Strategic Studies, Лондон) на цьому тижні, "рішення Заходу надати Україні збрюя може викликати різке посилення російської допомоги сепаратистам, протистояли урядовим військам на сході країни"

Читайте також: Путін хотів, щоб українські військові в Дебальцевому здалися, — The Guardian

"Саме тому канцлер Німеччини Ангела Меркель почала активно діяти на минулому тижні, відчайдушно домагаючись угоди до того, поки американці не підняли ставки. Вона розуміє, здається, краще за інших західних лідерів, що це переломний момент. Якщо холодний розум не запанує, причому з усіх боків, то наслідки для Європи можуть бути катастрофічними", — резюмував Роксборо.

Як відомо, згідно з мінськими домовленостями, повне припинення вогню має статися 15 лютого о 00:00. За словами Президента Петра Порошенка, домовленість про припинення вогню на сході України з 15 лютого була досягнута виключно через вимогу бойовиків.

За інформацією Міноборони, військові російської армії та бойовики, які воюють на Донбасі, отримали завдання до 15 лютого захопити Дебальцеве і Маріуполь.