Таким чином з квітня 2019 року ціна газу для населення знизилася на 32%, наголошують у пресслужбі "Нафтогазу".
Це корисно: Як утеплити житло на зиму: поради з модернізації будинків
Там зазначають, що ціни газу на європейському ринку вже суттєво збільшилися порівняно з літнім рівнем. Однак ціна газу в Україні визначається за формулою, яка відображає ринкові ціни з двомісячним відставанням. На це слід звернути увагу українцям, які скористались послугою "Газовий запас".
Враховуючи ринкову ситуацію у вересні, жовтнева регульована ціна газу (4272,76 гривень за тисячу кубометрів) виявилася нижчою, ніж ціна на умовах пропозиції "Газовий запас" (4874,42 гривень за тисячу кубометрів),
– пояснюють у "Нафтогазі".
Зазначимо, послугою "Газовий запас" скористалося загалом 55 тисяч українських родин. Приєднатись вже не можна – термін дії завершився.
Що це за послуга – "Газовий запас"?Відповідну програму у "Нафтогазі" запустили 21 серпня 2019 року. Українцям дозволили заплатити заздалегідь за газ, який вони будуть споживати взимку під час опалювального сезону. За цей газ платили цінами, які діяли у літній сезон. Максимальний обсяг газу, який можна закупити на таких умовах, становив 25 тисяч кубометрів. Зазначимо, в Антимонопольному комітеті запідозрили "Нафтогаз" у тому, що компанія не розповідає всіх умов послуги.
Що тепер робити українцям, які скористались "газовим запасом"?
Отже, у цій послузі закріплена вартість газу на рівні 4874,42 гривні за тисячу кубометрів – це майже на 602 гривні більше, ніж коштуватиме газ в жовтні. Однак у "Нафтогазі" запропонували українцям вихід із ситуації.
Читайте також: Субсидії по-новому: що змінилось, як витрачати, як економити
- За умовами пропозиції, у жовтні споживачам запропонують оплатити газ за нижчою, регульованою ціною.
- Придбаний газовий запас при цьому збережуть на зимові місяці, коли очікується збільшення ціни.
- Якщо весь переплачений обсяг газу за зиму використати не вдасться, то залишок грошей споживачу повернуть на рахунок.