Таким буде політ до однієї з найменш вивчених планет Сонячної системи - Меркурія. Європейська космічна агенція спільно з Японським агентством аерокосмічних досліджень планує розширити знання про найближчого сусіда нашої зірки, відправивши до нього свій корабель. Місія під назвою назву BepiColombo розпочнеться у 2013 році.
”Нам ще потрібно вирішити багато складних завдань. Одне з головних - захист апарата від температурного середовища Меркурія. Температура на цій планеті перевищує 400°С, а бортова електроніка не витримає і 40°С. Тому корабель слід вкрити новітніми матеріалами, здатними витримати таку спеку”, - каже менеджер проекту Ян ван Кастерен.
Зокрема, науковці планують застосувати нову багатошарову теплоізоляцію, верхня частина якої складається з керамічного волокна. Також на поверхні корабля встановлять спеціальні радіатори для відведення тепла. Окрім цього, апарат оснастять унікальними сонячними батареями, які можуть забезпечувати живлення бортових систем навіть нагрівшись до 250°С.
”Ми використаємо в панелях не лише сонячні елементи, а й дзеркала. Вони відбиватимуть більшу частину світла. Без них навіть передові панелі, яким сонячне світло не може зашкодити, швидко вийдуть з ладу. Справа в тому, що через інфрачервоне випромінювання від планети і зірки миттєво зросте температура”, - каже інженер Антоніо Каон.
У складі місії BepiColombo полетять одразу дві станції. Перша - Mercury Planet Orbiter, її розробляє Європейське космічне агентство. Ця станція займатиметься детальним дослідженням поверхні планети. Другий апарат називається Mercury Magnetospheric Orbiter, над ним працюють японці. Його завдання - вивчити магнітосферу Меркурія.
”Станції літатимуть на різних висотах над поверхнею і досліджуватимуть різні аспекти планети. Завдяки цьому ми зможемо отримати багато нової інформації - значно більше, аніж надав американський апарат MESSENGER у 2008-2009 роках”, - каже науковець Йоганнес Бенкгофф.
Загальна вага комплексу - близько 3 т, з яких половина - пальне. Корабель оснастять інноваційними електроракетними двигунами. Для економії пального протягом шестирічного польоту BepiColombo здійснить чотири гравітаційні
Маневри у полі тяжіння Місяця, Землі, Венери та Меркурія. Прибуття до планети заплановано на серпень 2019 року. Проектна вартість програми - 350 млн. євро.