Про це повідомила прес-служба Білого дому.

"Президент Обама підкреслив, що він продовжує бути прихильником дипломатичного розв'язання ситуації (в Україні – "24"), і що санкції не є кращим способом це зробити. Проте Обама зазначив, що в умовах великої кількості доказів про збільшення Росією підтримки сепаратистів в Україні важкою зброєю, а також неспроможності РФ вжити інших заходів, визначених США та Європою у цілях деескалації кризи, довелося накласти додаткові санкції відповідно до чітких заяв США і союзників за підсумками засідання G-7 у Брюсселі",— зазначається у повідомленні.

Президент Обама також висловив занепокоєння з приводу нарощування російських військ поблизу кордону з Україною. Він закликав Путіна "вжити конкретних заходів з метою деескалації ситуації, в тому числі, вплинути на сепаратистів, щоб вони припинили вогонь, підтримувати дорожню карту для переговорів, зупинити потік бойовиків і зброї в Україну, домогтися звільнення всіх заручників, які все ще утримуються сепаратистами, і працювати над створенням ефективного механізму моніторингу кордону спостерігачами ОБСЄ".

Якщо ж Росія не зробить цих кроків, "вона зіткнеться з додатковими обмеженнями та ще більшою ізоляцією".

Обама підкреслив, що Росія і Сполучені Штати мають спільну зацікавленість у підтримці стабільної та процвітаючої України. У цьому зв'язку в Білому домі зазначили, що лідери "домовилися про необхідність мирного розв'язання кризи в Україні, передусім, дипломатичним шляхом".

До слова, голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу і голова Євроради Херман ван Ромпей у спільній заяві у зв'язку з катастрофою малайзійського лайнера висловили співчуття і закликали негайно розслідувати трагедію.