Делегація України має продовжувати "відігравати свою позитивну роль" в роботі організації", про це заявила посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, пише "Інтрефакс".
Коли все почалось: Чи міг Зеленський попередити повернення Росії у ПАРЄ
Дюмон зазначила, що українська делегація є однією з найактивніших. Водночас у Франції "взяли до уваги реакцію, з якою виступила українська делегація в ПАРЄ".
Тобто загалом українська делегація працює дуже потужно, і Україна може пишатися своїми представниками в Раді Європи,
– додала вона.
При цьому у Франції розуміють "наявність питань" в Україні через повернення Росії у ПАРЄ. Але там пропонують поглянути на цю ситуацію "з іншого боку".
"Прийняті рішення жодним чином не полегшують ситуацію для Росії з погляду її взаємодії з Радою Європи, зокрема з Європейським судом з прав людини, і з її власними громадянами, які зможуть подавати позови проти Росії в цей інститут. Саме цей аспект був підтверджений і посилений прийнятим рішенням", – стверджує дипломат.
Дюмон запевнила, що санкційна політика ЄС залишається у силі.
Я вважаю, той факт, що майже в ті ж дати відбулося продовження санкцій, знімає будь-які підозри і показує, що навпаки – санкційна політика залишається в силі, і таких побоювань бути не повинно,
– пояснила посол.
Тим часом профільний комітет Верховної Ради рекомендує ухвалити проект про призупинення участі української делегації в роботі ПАРЄ. А також вважає за потрібне відкликати запрошення спостерігачам Ради Європи на парламентських виборах. Міністерство закордонних справ України відкликало свого посла при Раді Європи для консультацій.
Дивіться відео: що відомо про повернення Росії у ПАРЄ
Як Росію повернули у ПАРЄ?У 2014 році через події на Сході України та анексію Криму країну-агресора позбавили права голосу. У відповідь Росія припинила свою участь в організації та не платить відповідні внески. Через несплату її неодноразово погрожували виключити із Ради Європи, а Росія, зі свого боку, поривалась піти сама.
Однак 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка передбачає зміну санкційного режиму та повернення Росії до роботи в організації без обмежень права голосу. За таке рішення проголосували 118 депутатів, проти – 62, утримались – 10.
Українська делегація одразу покинула залу засідань та звернулась до Верховної Ради з закликом терміново розглянути питання зупинення участі держави в роботі асамблеї. А президент Володимир Зеленський заявив, що розчарований рішенням ПАРЄ.