Як стало відомо під час засідання уряду, всі особи, які є рецидивістами, та ті, що вчинили важкі або особливо важкі злочини, вбивці, терористи, ґвалтівники не матимуть можливості отримувати такого роду зарахування.
Тому прошу всіх членів уряду підтримати цей законопроект. Неприпустимо пом’якшувати відповідальність за важкі злочини. Страшна цифра: 27 навмисних убивств, 12 зґвалтувань, розбої, крадіжки, грабежі. За такі злочини треба давати по життєве ув’язнення, а не давати можливість через закон виходити на волю тим, хто починає потім знову вбивати,
– підкреслив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
Окрім того, уряд буде просити парламент, щоб відповідний законопроект поставили як невідкладний для того, щоб все ж таки за нього проголосували та "зупинили цей хаотичний потік злочинних елементів і рецидивістів на українських вулицях".
За словами українського прем’єра, цю ініціативу підтримують голова парламенту та президент.
Відзначимо, що це перший законопроект, який було розроблено на доручення щодо боротьби з бандитизмом та покращення криміногенної ситуації.
Також повідомляється, наступний блок, який передбачає збільшення відповідальності за такі злочини, буде вносити МВС.
Читайте також: Звіряче вбивство пенсіонера на Полтавщині: убивця вийшов за "законом Савченко"
Нагадаємо, відповідно до так званого "закону Савченко" суди зобов'язані враховувати засудженим кожен день, проведений у СІЗО, за два дні позбавлення волі. Закон при цьому не містить обмежень стосовно його застосування, тобто його дія поширюється абсолютно на всіх засуджених.