Богдан Батрух (ініціатор розпису): “Мистецтво потребує сакрум, а сакрум потребує мистецтво. І коли ці речі об’єднуються, так як в часи ренесансу, воно видає дуже потужні, монументальні твори, які пізніше лишаються на тисячоліття”.
Владика Йосип Мілян (єпископ-помічник київської архієпархії УГКЦ): “Я не беруся оцінювати, скажімо, мистецьку вартість і рівнину пензля. Але цей купол, це піднебесся, зроблені у богословському контексті дуже поважно і виглядає поважна рука майстра”.
Роботу почали 3 роки тому. Над розписом куполу площею майже 100 квадратних метрів, працювали п’ятеро художників. Кажуть, праця потребує особливого зосередження, адже треба було зберегти оригінальний ескіз і вписати його у контекст сьогодення.
Юрій Матвійчук (художник): “Це таке традиційне рішення другого пришестя, коли зображується Ісус Христос з ангелами, які несуть знаряддя його мук. Ми хотіли не робити з цього щось страшне, а зробити свято”.
Прообразами ангелів, зображених на куполі, стали близькі та друзі художників.
Вікторія та Леся ("ангели"): “Дуже складно позувати взагалі, це така важка робота. Доводилося одягати плаття довге. На платті повинні бути складки і це дуже важливо для розпису. І в образі ангела дуже приємно”.
На досягнутому художники не зупиняться. Вже незабаром планують розпочати відновлення стін Храму.
2 хв
У храмі Св. Миколая презентували відреставрований купол
Усміхнені янголи та фрагменти біблійних історій. На Аскольдовій могилі у Храмі Святого Миколая з нагоди двохсотріччя церкви презентували відроджений купол.