“Зв'язок був у нас з командою, яка їде сюди, тобто ті люди, які евакуюються сюди, попросили ковдри, тому що вони легко одягнуті”, - розповідає старший оперативної групи МНС України Петро Волянський.

Забрати із обіймів революції вдалося не лише 125 українців, а й 38 громадян Польщі, Росії, Словаччини, Румунії, Чехії, Азербайджану, Казахстану та Угорщини.

“Це все, що в мене є. Я 2 роки пропрацював у Лівії. Але зараз маю небагато речей, через те, що довелося покинути все у своїй лівійській кімнаті. Відтак, з собою взяв лише те, що важливе”, - каже пасажир з Угорщини Чопа.

Самі ж українці, які шукали в Лівії кращої долі, у разі покращення ситуації планують повернутися знову на африканський континент.

“Я працювала у військовому госпіталі, в принципі, у нас безпечно було, у нас госпіталь охороняється. Але через дитину довелося виїхати, бо школа закрилася, магазини закрилися. Якщо стабілізується обстановка - я б поїхала. У мене хороша робота була, вчасно зарплата, умови життя теж дуже хороші, і в нас маленьке містечко, дуже добре охоронялося, і школа хороша. Якщо б не ця ситуація, звичайно, я б ще працювала”, - сказала Вікторія Шелковнікова (працювала у Лівії 4 роки).

За словами пасажирів, наразі ситуація у столиці Лівії - Тріполі - покращилася. Втім в аеропорту - величезні черги. Не зважаючи на те, що в центрі країни останні кілька днів було спокійно - ризикувати не хоче ніхто.

“В різних частинах країни ситуація відрізняється: в деяких - небезпека надзвичайно висока , в інших - вона менша. Наше завдання - допомогти всім тим забезпечити, на скільки це можливо, повернення всіх додому. Для цього ми не тільки направляємо свої літаки, сьогодні був перший рейс, ми співпрацюємо з Росією, Туреччиною, Грецією”, - сказав міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

Наразі у Лівії перебуває близько 3 тисяч українців.