Справа у тому, що сьогодні, 16 липня, Конституційний Суд України у закритому режимі продовжить розгляд справи за поданням 46 нардепів щодо конституційності закону про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів, а також заборони їх пропаганди та символіки.

Важливо: Декомунізації бути? Чому в Україні скасовують перейменування вулиць

Іншими словами, судді КСУ спробують відмінити декомунізацію.

конституційний суд декомунізація
Плакати, які принесли мітингувальники до Конституційного суду/ 24 канал

Мітингувальники принесли плакати "Назад до СРСР", "Маленький мальчик нашел молоток и возвратил Украину в совок" та "Суддя! А ти зберіг свій партквиток?!".

Творчість мітингувальників/ 24 канал

Усім охочим протестувальникам видають піонерські хусточки.

Цей закон є найбільшою нашою перемогою та здобутоком за останні роки. Тому що комуністичне минуле несло тільки зло для України й неможна допустити, щоб це зло досі культивувалося. Це терор, Голодомор, репресії, концтабори й список можна продовжувати далі,
– пояснила учасниця фонду "Повернись живим" Олена.

мітинг протест конституційний суд
Протест під Коституційним судом/ 24 канал

Зазначимо, що закрите засідання Конституційного суду уже розпочалося о 10 ранку.

Читайте також: Разумков про декомунізацію: мають вирішувати місцеві референдуми

Що відомо про декомунізацію в Україні? Декомунізація – процес позбавлення від наслідків комуністичної ідеології, що розпочався в часи розпаду СРСР та активізувався під час ленінопаду в період Революції гідності.

Верховна Рада ухвалила пакет законів 9 квітня 2015 року, які передбачають декомунізацію. 16 грудня 2015 року Окружний адміністративний суд Києва заборонив діяльність Комуністичної партії України. Вулиці в Україні і справді почали перейменовувати, а пам'ятники відомим діячам СРСР – звалювати. Однак дехто законом таки нехтує – нещодавно у Харкові повернули на місце пам'ятник радянському маршалу Георгію Жукову.

Дивіться пряме включення кореспондента 24 каналу: