Про це повідомляє прес-служба МЗС Литви.

На засіданні Ради Безпеки Об'єднаних Націй 12 листопада, присвяченому обговоренню ситуації в Україні, Литва закликала Росію припинити війну проти України.

Конфлікт в Україні не є ні громадянською війною, ні бунтом невдоволених громадян. Це війна Росії проти України за те, що остання наважилася вибрати інший, європейський, шлях,
— заявила на засіданні постійна представниця Литви в ООН посол Раймонда Мурмокайте.

Посол Литви висловила занепокоєння тим, що Росія продовжує підтримувати сепаратистів, що було зафіксовано спостерігачами Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). ОБСЄ повідомляє, що непозначені конвої вантажівок, що перевозять важке озброєння, амуніцію і танки, перетинають російсько-український кордон і рухаються в напрямку контрольованої сепаратистами території.

Мурмокайте закликала Росію дотримуватися Мінських домовленостей, які також зобов’язують дозволяти спостереження ОБСЄ за всім прикордонним сектором, і підкреслила, що мирне вирішення східно-української кризи знаходиться в руках Росії.

У той час, як Україна дотримується домовленості про припинення вогню, підтримувані Росією сепаратисти користуються можливістю для озброєння і захоплення нових територій,
— заявила литовський дипломат.

Посол також звернула увагу Ради Безпеки ООН на те, що російська агресія зростає і за межами України. Це демонструють викрадення службовця естонської розвідки та української льотчиці, а також порушення повітряного простору над Балтійським морем, Португалією, Канадою, Японією і Сполученими Штатами Америки.

На засіданні Ради Безпеки ООН виступали також представники Департаменту ООН з політичних питань, представники місії спостереження ОБСЄ та Тристоронньої контактної групи, які підкреслили необхідність дотримання положень Мінських домовленостей і прагнення до деескалації кризи в Східній Україні. Учасники засідання дійшли згоди в тому, що нездатність забезпечити прикордонний режим між Росією і Україною є однією з найважливіших причин ескалації конфлікту.

До слова, США назвали умови скасування санкцій і закликали продовжувати чинити тиск на Росію, щоб вона виконувала Мінські домовленості.