Як відомо, після обстрілу терористами мікрорайону Східний у Маріуполі 24 січня, Кабінет Міністрів України виділив 10 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків. Частину цих коштів надали постраждалим та сім'ям загиблих, інша частина мала піти на ремонт багатоповерхівок, в яких влучили снаряди, або ті, що були пошкоджені осколками.

Як виявили громадські активісти "Ініціативна група "Разом", у Маріуполі перерозподілили гроші на ремонт деяких будинків, які не постраждали від обстрілу. Це багатоповерхівки за адресами вул. Київська 11/3, 13, 48/1, 60, вул. 9 травня 5/1, 5/3.

Насправді, запевняють активісти, ці будинки не постраждали, а гроші виділені на їхній ремонт – зникли безслідно. Також один з будинків було відремонтовано підприємством "Метінвест". Але в перелік Кабміну його все одно включили. Це будинок за адресою вул. 9 травня, 5/1.

Ці будинки внесли в перелік таких, що постраждали від обстрілу працівники житлово-комунального підприємства. Затвердив директор департаменту розвитку житлово-комунальної інфраструктури Маріуполя Олександр Дмітрієв, погодив міський голова Маріуполя Юрій Хотлубей.

Що цікаво, акти пошкоджень цих будинків складені ідентично, тобто з них випливає, що всі ці будівлі отримали абсолютно однакові пошкодження.

У "ІГ "Разом" додають, що натомість будинки, які реально потребували відновлення, у перелік, складений працівниками житлово-комунальної сфери Маріуполя, не потрапили. Крім того, волонтери разом з міліцією та представниками міської ради одразу після обстрілу також складали акти руйнувань, але влада проігнорувала їхні дані і використала тільки ті, які були складені підконтрольними їм житлово-комунальними підприємствами.

Громадськість зверталась до керівника департаменту РЖКІ Маріуполя Олександра Дмітрієва і вказала на помилку у переліку постраждалих будинків, однак там їх запевнили, що ніякої помилки нема.

Також звертались вони і в Донецьку обласну військово-цивільну адміністрацію. Там їм надали перелік актів обстеження будинків, де детально описані пошкодження, яких в реальності не існує. І на ці неіснуючі пошкодження виділено 2 мільйони гривень.

Крім того, згідно з експертним висновком Міністерства регіонального розвитку, суму, необхідну на ремонтні роботи, маріупольська влада перевищила, а саме — вказала зайві 289 тисяч 443 гривні. Експертиза міністерства виявила завищення цін на будівельні матеріали, вартість проектних робіт, експертиз та інші порушення.

Загалом, з документів, наданих громадськими активістами, які 2 місяці вели розслідування, стало відомо що на відновлення неіснуючих руйнувань з тої суми, яку виділив Кабмін, зникли 2 мільйони 288 тисяч гривень.

Громадські діячі зібрали всі документи, направили заяву про кримінальне правопорушення і чекають, що правоохоронні органи професійно підійдуть до своєї роботи — до відповідальності будуть притягнуті не тільки рядові співробітники, а й вищі посадові особи, без вказівок яких подібні зловживання не могли бути вчинені,
— додають у організації "Разом".

Громадська організація "ІГ "Разом" надала фото, що підтверджують цілісність будинків, які, за інформацією маріупольської влади, мають пошкодження. А також документи, які було отримано в процесі розслідування.

За матеріалами Громадської організації "Ініціативна група "Разом" підготувала Заріна Акопянц.