Про це повідомляє "Левый берег".
Видання зазначає, що в парламентському комітеті з питань нацбезпеки і оборони ставлять під сумнів заяву заступника міністра Юрія Гусєва про економію 200 мільйонів гривень, якої торік нібито було досягнуто на держзакупівлі Міноборони.
Ми тільки чуємо цифру, а які обсяги, за якими цінами закуповувалися, які фірми брали участь — поки не знаємо. Система електронних закупівель почала діяти влітку. Та й сказати, що вона функціонує бездоганно, не можна,
— цитує видання слова члена комітету Верховної Ради, координатора групи "Інформаційний спротив" Дмитра Тимчука.
Видання зазначає, що чиновниками Міноборони для отримання "потрібних" результатів на електронних торгах нерідко використовуються фірми-прокладки, які фальсифікують документи. Так, у грудні зареєстрована влітку минулого року компанія "Метал Ойл" зі статутним фондом усього в 1000 гривень виграла багатомільйонний тендер на поставку дизпалива. Після укладення договору з'ясувалося, що у солярки скоро закінчується термін придатності.
Фактично комусь потрібно було позбутися великої партії дизеля з "гарантійним терміном, що закінчується". І паливо через посередника продали Міноборони за рахунок знижки розміром менше відсотка,
— пише видання.
Повідомляється, що за допомогою електронних торгів армія вже закуповувала товарний мазут, який у підсумку виявився низькосортними відходами нафтохімічного виробництва. Через фірму-прокладку було закуплено і партію шкарпеток: якби вона купувалася безпосередньо у виробника, військові б витратили на 2 мільйони гривень менше.
Депутат Ради Тетяна Чорновол пов'язує корупційні скандали з діяльністю вже згаданого вище Юрія Гусєва, який, з її слів, має "великий досвід роботи в мегасистемі дерибану державних коштів".
Під час президентства Віктора Януковича чиновник працював одним з керівників скандально відомого Держагентства з інвестицій, яке очолював Владислав Каськів.
Дмитро Тимчук зазначає, що Гусєв зайняв свій пост як волонтер, проте "комітету ВР не вдалося знайти "сліди волонтерства" Гусєва. Зі слів депутата, "волонтерство стало тією вивіскою, під якою держчиновники скоюють правопорушення та прикриваються статусом волонтера".
Зі слів депутатів, досягнення Гусєва на "закупівельному фронті" часто мають такий само фейковий характер, як і його волонтерські заслуги,
— пише видання.
Нагадаємо, 25 листопада заступник міністра оборони України Юрій Гусєв заявив у Facebook, що написав заяву про відставку. З його слів, причиною звільнення є корупційні скандали, які ЗМІ пов'язує з ним. У відставку чиновник так і не пішов.