В АТО солдати тестували новий сухпайок. Розігрівати на вогні його не потрібно. Достатньо пакет зі стравою і білий пакуночок зі спеціальним хімічним розчином помістити в пластиковий мішечок й налити трохи води. За цей час вода закипить, а страва нагріється.
Читайте також: Марина готує найкраще! – як Порошенко пригощав журналістів їжею з сухпайків
Смакував суп з пайка той, хто керує в Міноборони продовольчим забезпеченням тилу – полковник Микола Кулюк. Запевняє, що змінився не лише спосіб приготування, але і якість сухпайка.
Курага, ізюм, чорнослив є дійсно новинкою. Гарнір каша з м'ясом йде на сніданок, на обід, на вечерю. Це друга страва. Перша страва також з м'ясом. І плюс окреме харчування – консерва м'ясна 200 грамів, це на 50 грамів більше, ніж в сухпайку, який сьогодні існує,
– розповів начальник продовольчого забезпечення тилу ЗСУ Микола Куклюк.
Але старих пайків у зоні конфлікту нині більше. І не через відсутність грошей, запевняють у Міноборони.
"Є фінансування. Можете зайти на ProZorro і відкрити торги, як на попередню норму, так і на нову. Перехід здійснюється поступово", – впевнена офіцер відділу розробки норм продовольчого забезпечення Валентина Яжло.
Читайте також: Осінній призов-2017: 8 фактів, які потрібно знати
У Міноборони обіцяють: до кінця 2018 року всі частини в АТО перейдуть на такі сухпайки. Водночас у тилу теж почали змінювати систему харчування.
Сьогодні суп гороховий з копченостями, гречка розсипна, картопля тушкована, печінка куряча смажена, риба смажена, морковка по-корейськи, овочева нарізка, салат зі свіжої капусти, виноград і соки, компоти, печиво,
– зазначила військовий кухар 199-го навчального центру Наталія.
Так багато страв у солдатській їдальні військові за кілька років служби не бачили. У раціоні побільшало м’яса, на тисячу калорій зросла поживна цінність обіду. Бо замість 60 гривень на добу, тепер на харчування витрачають 90. До того ж командир частини тепер може обирати продукти замість тих, які не їдять. До прикладу, хліб, якого, за нормами, солдат чомусь має з'їдати аж 650 грамів.
І ще одна натівська новація – готувати їжу мають військові кухарі, щоб у випадку термінового переміщення частини солдати не залишилися без їжі. На сьогодні лише 8 тисяч солдатів, а це десята частина від загальної кількості тих, хто перебуває в тилу, перевели на новий раціон. У Міноборони обіцяють до кінця 2019 року закінчити реформу харчування.