Ніхто серед людей, пов'язаних з владою, більш не відчуває себе в безпеці,
– пише німецька газета Tagesspiegel.

Арешт, як ідеться далі, "породив такий же шок, як колись арешт нафтового магната Михайла Ходорковського (...) і навіть вбивство Бориса Нємцова".

Для закордонних глядачів, як зазначається, президент Володимир Путін може "уявити себе борцем із корупцією, який воює з нею, незважаючи на персони". Але у Москві "навряд чи хто повірить у те, що досвідчений політик намагався вимагати гроші у концерну, яким керує один із найвпливовіших людей Росії, та ще й тоді, коли угода, через яку заарештували Улюкаєва, вже давно відбулася".

У російської влади вже давно "за владу і вплив у Кремлі борються два угруповання: так звані "силовики", які, як і Путін, є вихідцями з ФСБ та інших силових відомств, і ліберальні економісти, до яких належить Улюкаєв".

Його арешт вказує на те, що ліберали поступаються спецслужбістам,
– підкреслює автор статті, відзначаючи, що дії ФСБ були можливі без явної згоди президента.

До того ж, арешт стався всього через кілька днів після появи чуток про пошук наступника Путіна. Один із російських політологів навіть заявив, що у 2017 році будуть проведені дострокові вибори через те, що Путін, можливо, не зможе кілька місяців з'являтися на публіці. Майже відразу після публікації інтерв'ю його було видалено, тому що текст демонстрував Путіна як "хворобливого і слабкого главу держави".

Із цієї причини за допомогою арешту президент міг дати зрозуміти, що з ним все добре,
– резюмує Tagesspiegel.