У Росії тільки й розмов про наймасовіші за останні чотири десятиліття навчання.
Читайте також: Росія ввела на Донбас новітнє озброєння, – Bellingcat
"Майже 300 тисяч військовослужбовців на майже всіх полігонах центрального і східного округів", – зазначив міністр оборони РФ Сергій Шойгу.
А ще – 36 тисяч одиниць військової техніки і більше тисячі одиниць літальних засобів. Заяву Кремля про те, що навчання мають оборонний характер, військові експерти сприймають скептично.
Від кого захищатися? Тут у цьому регіоні якщо не японці, не китайці, не південні корейці, то тільки США,
– прокоментував експерт з питань оборонного будівництва та безпеки Олександр Поліщук.
Скоріш за все, каже експерт, Російська Федерація прагне показати свою міць НАТО, яка проводила міжнародні військові навчання у Балтійському морі навесні. Щодо Сполучених Штатів, їх у такий спосіб не залякати. Аби пограти м'язами перед США взяли у союзники і Китай. Експерти кажуть: так Росія показала, що ці заходи проти Китаю спрямовані не будуть. А у Піднебесної тут свої цілі.
Китайці вирішують свої проблеми експансією на Далекому Сході і аж до Уралу. Це не таємниця, що в китайських книжках по історії та географії ця територія позначена, як територія впливу Китаю. Сьогодні вони можуть бути спільником, а що буде завтра – не відомо,
– вважає військовий історик Андрій Швачко.
Враховуючи непрості дипломатичні стосунки між Китаєм та Росією, згадуються спільні військові навчання СРСР та Німеччини у 1932-му – за 7 років до початку Другої Світової – та спільний військовий парад Червної армії і Вермахту у вересні 1939-го. Є думка, що черговим бряцканням зброєю і демонстрацією своєї "військової величі" Росія також намагається замаскувати незаконний масивний рух російської військової техніки. Але експерти навіть у цьому бачать зиск для України.
Чим більше вони там витрачають грошей на проведення таких навчань, тим легше нам буде впоратись з ними на Сході України,
– переконаний Олександр Поліщук.
Цього разу за легендою – дві воюючі сторони: Центральний воєнний округ і Північний флот проти Східного військового округу і Тихоокеанського флоту. Гратимуться у війну до 15 вересня.
"Більше цікаво, чим закінчаться ці навчання. З мого досвіду: чим більше військ, техніки, тим більше пригод, порушень, катастроф", – сказав Поліщук.
Так сталося під час минулорічних навчань "Захід-2017". Тоді бойова авіація вдало відстрілялась по російських же журналістах.