Як зазначають активісти в ініціативній групі "Хто замовив Катю Гандзюк?", саме Меріков попередив кримінального авторитета Олексія Левіна (Москала) про те, що за ним ведуть спостереження та йому краще виїхати.
Читайте також: Мангер не міг спуститися з Марсу, – Найєм про новий виток у справі Гандзюк
"Попередив через батька, вбивцю-рецидивіста Москала-старшого. Про це нам стало відомо відразу з декількох джерел. Наступного ж дня після отримання інформації від Мерікова Левін (Москал) втікає до Домінікани. Левін безпосередньо організовував вбивсто Каті на замовлення Владислава Мангера, Євгена Рищука та Андрія Гордеєва", – переконують друзі Гандзюк.
Хто такий Олексій Левін? 4 грудня 2018 року очільник ГПУ Юрій Луценко заявив, що правоохоронці заочно оголосили Левіну про підозру у причетності до вбивства Гандзюк. За даними слідства, той був важливим елементом підготовки та організації нападу на активістку. Ймовірно, Левін зараз переховується у Домінікані. Його було оголошено у розшук.
Про Левіна також є інформація, що раніше він вже був засудженим разом із батьком: останній отримав довічний термін ув’язнення, а сам Левін – 15 років. Суд обох визнав винними в організації убивств та розбійних нападів на водіїв у Херсонській області (доведено вбивства 15 людей). При цьому Левін-молодший достроково вийшов із в’язниці за "законом Савченко".
Також вони оприлюднили деякі цікаві дані про Мерікова "для розуміння масштабності кримінально-мафіозного синдикату, з яким доводилось боротись Катерині Гандзюк".
– його брат – екс-депутат Верховної ради Вадим Меріков, свого часу він входив до фракції "Народний Фронт" і є колишнім губернатором Миколаївської області;
– безпосередній підлеглий Мерікова Сергій Курділов – кум керівника групи виконавців Торбіна, він організовував покривання реальних злочинців і вів слідство хибним шляхом;
– під наглядом Курділова поліція намагалась повісити справу на іншу особу, також фальсифікували її й десятки інших правоохоронців: усі вони продовжують служити в лавах поліції, а наразі їх просто "сховали" подалі від головного управління у районних відділках поліції Херсонщини.
За словами активістів, 17 жовтня Президент України Петро Порошенко присвоїв Артуру Мерікову спеціальне звання "генерала поліції третього рангу". Тоді Катерина Гандзюк була ще живою та перебувала у Київському опіковому центрі.
Крім того, чинний керівник поліції Херсонщини повинен був отримати погони генерала ще 24 серпня, на День Незалежності. Однак після того, як херсонська поліції саботувала розслідування та затримала невинного Новікова, у Києві вирішили почекати щодо вищезазначеного кроку.
Читайте також: Напад на Гандзюк: екс-підозрюваний Новіков зробив гучну заяву щодо тиску правоохоронців
За нашими даними, зараз керівництво Нацполіції збирається відсторонити Артура Мерікова з посади начальника. Його місце з приставкою "виконувач обов’язків" займе його нинішній зам Микола Цап,
– заявили у ініціативній групі "Хто замовив Катю Гандзюк?"
3 грудня 2018 року генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що слідство встановило усіх замовників і організаторів вбивства Гандзюк. За його словами, мотив цього злочину – активність Гандзюк проти однієї із великих корупційних схем місцевої влади.
30 грудня Луценко підкреслив, що знає прізвище вбивці активістки. За словами очільника ГПУ, повідомити громадськості його має слідство, а зробить це воно тоді, коли слідчий прокурор матиме достатньо доказів.
Щодо мотивів злочину, за даними СБУ, одна із основних версій – це активна громадська позиція Гандзюк щодо незаконної вирубки лісу на території Херсонщини та викриття причетних до цієї злочинної схеми посадових і службових осіб.
Що відомо про напад і подальшу смерть Катерини Гандзюк? 31 липня 2018 року її облили сірчаною кислотою у Херсоні. У підсумку жінка зазнала опіки тіла та її було прооперовано. 4 листопада Катерина Гандзюк померла. Офіційна причина смерті – поліорганна недостатність та хімічні опіки із залученням 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини. Правоохоронці перекваліфікували цю справу та наразі її розслідують як "закінчене умисне вбивство, скоєне групою осіб з корисливих мотивів з особливою жорстокістю та на замовлення". 7 листопада Катерину Гандзюк поховали у Херсоні.