Спецслужби затримали 10 осіб, яких звинуватили у нелегальній роботі на іноземний уряд та відмиванні грошей. Як з’ясувалося, один із підозрюваних розмістив повідомлення про намір залишити Штати у соціальній мережі, за якою пильно приглядають американські спецслужби.

ФБР розцінило несподіваний від’їзд як спробу втечі, і заарештувало підозрюваного, а разом з ним ще кількох осіб. Один з затриманих - мешканець Нью-Йорка Хуан Ласаро зізнався - його проживання у США оплачувала російська сторона.

За словами агента, повідомлення спецслужбам Росії передавала його дружина Вікі Пелаес під час своїх подорожей до Південної Америки. Утім, адвокат останньої категорично це заперечує.

"Не може навіть мови бути про те, що вона - шпигун іноземної держави, тим більше – Росії", - каже адвокат Вікі Пелаес Карлос Морено.

У минулий четвер саме цю шпигунку суд звільнив під заставу у 250 тисяч доларів. Ще одного фігуранта справи за запитом Вашингтона виловлюють на Кіпрі. Згідно з даними слідства, шпигунів, яких готувати у російській Службі зовнішньої розвідки, заслали у Штати, щоб ті просочилися у законодавчі кола і збирали там інформацію.

За понад 10 років проживання в США, росіяни встановили контакт із низкою американських діячів, зокрема з ученим, причетним до розробки зброї, а також з колишнім високопоставленим співробітником американської розвідки. Утім у Штатах заявили, що все що агенти збирали і передавали на батьківщину - непотріб.

"Вони просто збирали чутки, їхні розвідувальні техніки були примітивними. Та інформація, яку вони надавали - не мала цінності. Вони даремно витрачали шалені гроші і докладали такі зусилля", - каже колишній агент ЦРУ Пітер Ернст.

Москва спочатку назвала арешти необґрунтованими і попросила пояснень, та за півдня у Білокам’яній змінили думку. Російське Міністерство закордонних справ визнало, що затримані у США справді є їхніми громадянами.

А Володимир Путін навіть спробував залагодити провину - висловив сподівання, що скандал не зіпсує відносин Москви та Вашингтона. У Білому Домі зробили вигляд, що готові пробачити.

"Я впевнений, що шпигунський скандал не вплине на перезавантаження відносин з Росією. Ми досягли значного прогресу за останні півтора року»я, - каже прес-секретар Білого Дому Роберт Гіббс.

Утім, найпевніше, американські спецслужби здійснюватимуть нові арешти. Адже викриту цього тижня мережу назвали лише "вершиною айсберга".