До зимових свят вони оновили власну експозицію і презентували на широкий загал близько 180 картин. Серед них - великі живописні полотна, датовані кінцем ХІХ, початком ХХ століття, невеликі гравюри, книжки, ескізи до театральних костюмів та декорацій. Усі, об’єднані єдиною темою - народна казка.

Ідею "казкової виставки" підхопили й інші - унікальні роботи надали з Музею народного декоративного мистецтва, театру та кіно, книги і друкарства. Долучилися навіть художні музеї Одеси, Донецька та Горлівки. В результаті на радість відвідувачів - казкове розмаїття в унікальних роботах Реріха, Васнєцова, Білібіна, Якутовича.

"Незгасимий інтерес до казки триває вже не одне століття. Підтвердженням цьому є і казкові роботи сучасних художників, і живописні полотна класиків", - каже журналіст Юлія Даценко.

"Хотілося показати казку, як джерело натхнення для різних художників. Художників в широкому сенсі цього слова. Тому що казка знайшла своє віддзеркалення і в літературі, і в живописі, і в графіці, кінематографі, мультиплікації, в театрі. Тобто, в абсолютно різних галузях художньої діяльності", - каже куратор виставки Тетяна Кочубинська.

Музейники кажуть - феномен казки полягає в тому, що інтерес до неї ніколи не згасає, а натомість, продовжує хвилювати митців і надає імпульс до творчості. Для відвідувачів виставка відкрита до березня 2011.