І хто може бути кращим гідом для таких експозицій, як не робот? З найцікавішими експонатами відвідувачів "Станції майбутнього" познайомила механічний консультант на ім'я Беатріс.

“Зараз я розповім про Rapid 200 Fuel Cell - літак на водневих паливних елементах. Він не забруднює атмосферу”, - каже гід виставки "Станція майбутнього" Беатріс.

Пропелер літака обертається завдяки 20-кіловатним паливним елементам. Заради безпеки на борті є ще одне джерело енергії - літієво-полімерні батареї, які у звичайному режимі допомагають при зльоті. Аероплан може розвинути швидкість 150 км на годину і пролетіти до 100 км.

Ще один літак, на якому загострила увагу Беатріс, - творіння інженерів з Політехнічного університету Турина. Цей невеликий безпілотник літає завдяки енергії сонця. Зрозуміло, не обійшлось на виставці і без екоавтомобілів.

“Це електромобіль на базі Fiat Panda. Щоб зарядити його на стандартній точці підзарядки, потрібно піднести спеціальну картку до дисплея. Комп'ютер зчитає дані, авторизує вас і розблокує підстанцію. Процес зарядки триває залежно від ємкості батареї. У нашому випадку - це 18-кіловатний акумулятор, його запас поповниться за 6-8 годин”, - каже менеджер відділу роботи з клієнтами Андреа Ґарбеллі.

Інша виставка "зелених" технологій - "Енергетика" - відбулась на колишньому заводі Fiat. Чимало уваги учасники експозиції приділили екологічним транспортним засобам.

Компанія Citygo представила маленькі електробільчики для міста, а Ecomotive Solutions - цілу вантажівку. Тягач D-GID (Diesel-Gas Direct Injection) працює на суміші дизеля та природного газу. Завдяки цьому авто забруднює атмосферу приблизно на 40% менше, аніж така ж вантажівка зі звичайним двигуном.

Екологічні розробки для дому - теж серед найважливіших експонатів на "Енергетиці". Проект 100K Home - прототип житла недалекого майбутнього. У будинку загальною площею 100 квадратних метрів жоден побутовий прилад чи система не забруднюють атмосферу.

На даху - сонячні панелі, які забезпечують дім електроенергією. Зекономити на охолоджені чи обігріву дозволяє розумно спроектована система циркуляції повітря.

Перший такий будинок невдовзі почнуть зводити поблизу Мілана. Вартість проекту - 100 тис. євро. Якщо така оселя вам не по кишені, то зверніть увагу на окремі елементи побуту, які допоможуть заощадити гроші та подбають про екологію.

Ця панель, до прикладу, - фотогальванічний та термальний накопичувач. Як стверджують розробники, вона дозволить економити до 30% коштів у рік на електроенергії.

Обидві експозиції відбулися під егідою влади Турина. Італійське місто входить до екологічної програми ЄС, учасники якої мають до 2020 року знизити рівень забруднення атмосфери на половину. Інтерес до проекту підігрівають грошові винагороди. Першим 30 містам, які запропонують дієві та економічно вигідні технології, Євросоюз виділить 11 млрд. євро.