Таку думку в коментарі сайту "24" висловив політичний експерт і учасник АТО Юрій Кочевенко.
"Найоптимістичніша" версія, за словами Кочевенка, — керівництво держави має певну інформацію, яка невідома широкому загалу. Тобто є реальна загроза державному суверенітету України, яка змушує йти на такий крок — оголошувати військовий стан. А оприлюднити таку інформацію з міркувань національної безпеки вище керівництво не може.
Інша версія, до якої я більше схиляюся (не як політичний експерт, а як учасник бойових дій), що, можливо, це спосіб відволікти увагу від процесів, які відбуваються всередині країни, наголошувати на тому, що йде війна, тому будь-які внутрішні суперечки і протести – на руку ворогу. Ця риторика вже два роки використовується, вона абсолютно не нова,
– відзначив він.
Ще один мотив – владі потрібне проведення сьомої хвилі мобілізації. Якщо вона буде, пояснює експерт, то торкнеться не тих, хто не служив у перших шести хвилях, тому що брати вже, по суті, нікого, а тих, хто вже відслужив.
Як мінімум – від першої по четверту хвилю. І це може бути способом для комплектації армії, а ми знаємо, що після звільнення четвертої і п’ятої хвилі контрактників не вистачає, щоб укомплектувати наші Збройні сили у тому штаті, який зараз розширили. І таким чином – відправити на фронт ветеранів АТО, які можуть скласти загрозу діючій владі через свою соціально-політичну активність. Це дещо віддає конспірологією, але може бути,
– припустив Кочевенко.
За словами експерта, важко зрозуміти, чому військовий стан не вводився, коли справді був потрібний, коли явна небезпека була значно вища: так, зараз ми бачимо збільшення інтенсивності і гостроти бойових дій, проте воно не на тому рівні, як було в період літа 2014, або на початку зими 2015.
Нагадаємо, раніше секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що РНБО може внести до порядку денного питання про введення воєнного стану.