Таку думку сайту "24" висловив директор центру суспільно-інформаційних технологій "Форум" Валерій Димов.

Читайте також: Читав лекцію про масові вбивства НКВС, – польський історик Глембоцький про видворення з Росії

Путін взяв у заручники не тільки Україну, але і європейських політиків та громадян, тому що вони не хочуть дезінтеграції величезної території РФ, нашпигованої ядерними бомбами. В Європі бояться, що Росія стане "безхозною", а такі, як, умовно кажучи, "гіві і мотороли", гулятимуть там отаманщиною,
– говорить Димов.

Тому, вважає політолог, президент Польщі Анджей Дуда, говорячи що, якщо перед європейськими країнами постане категоричний вибір між Україною чи Росією, то Європа може вибрати Москву, озвучує те, що всі добре знають.

"Путін розбудив у Європі ще й праворадикальні сили – від Греції і Іспанії – до Франції і Німеччини. І там багато хто хоче бути Путіним більше, ніж сам Путін – підняти в своїх країнах хвилю ксенофобії, шовінізму, і Польща, на жаль, не є виключенням", – говорить експерт.

При цьому, зауважує Валерій Димов, владу Польщі критикують в Європі за авторитарні методи правління. В Польщі нещодавно пройшов найбільший у Європі праворадикальний мітинг. І там є політики, які хочуть конвертувати ці настрої ультраправих у свою підтримку.

Дуда робить такі заяви щодо України ще й тому, що Польща ніколи не розглядала Україну як суб’єкт, і намагалася мати свій інтерес. А польський інтерес – бути разом з Україною проти Росії, яка тричі в історії ділила Польщу,
– зазначає Димов.

Але, на його думку, не треба польським партнерам України йти вперед з головою, повернутою назад. Історію треба залишити історикам, а політикам намагатися конвертувати позитивні очікування, щоб покращити наше майбутнє. У світі, підкреслює Валерій Димов, сьогодні бракує лідерів, які б працювали на майбутнє своїх країн, а не дбали про вузько авторитарні цілі на чергових виборах.

Нагадаємо, керівник Кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський заявив, що у Варшаві не відкидають, що якщо перед європейськими країнами постане категоричний вибір між Україною чи Росією, то Європа може вибрати Москву, а не Київ. За його словами, у такій ситуації Польща вже може не підтримати Київ, як раніше.