Про це йдеться у коментарі Представництва ЄС в Україні на запит "Європейської правди".
Читайте також: Бізнесові угоди подружжя Гройсманів, "фарт" Ляшка та банк Порошенка: декларації відомих політиків
Участь громадянського суспільства в боротьбі з корупцією має важливе значення для прогресу, якого вже досягла Україна. А декларування громадських активістів тільки створює непотрібний тиск на неурядові організації, наголосили у представництві.
ЄС неодноразово закликав українську владу скасувати поправки, що розширюють зобов'язання щодо декларування активів на громадянське суспільство, зокрема, зовсім нещодавно у першій доповіді у рамках запобіжного механізму щодо безвізового режиму в грудні 2017 року,
– ідеться у заяві Представництва.
У Євросоюзі наголосили, що система декларування існує для усунення потенційних невиправданих розбіжностей у добробуті державних посадових осіб, але декларування статків громадських активістів "не служить цій меті, а скоріше накладає невиправданий тягар і тиск на неурядові організації".
Разом з тим, у Представництві додали, що ЄС і Україна приймають те, що правила прозорості фінансової звітності для неурядових організацій повинні бути узгоджені з Радою Європи та іншими міжнародними стандартами, що закріплено у спільній заяві Ради Асоціації Україна-ЄС від 8 грудня 2017 року.