Одна з них - Rail Runner. Гравцям необхідно підтримувати постійну швидкість руху та рівновагу дрезини, виконуючи серію фізичних вправ. Зокрема, потрібно вставати та присідати, а більшість хворих паркінсонізмом мають з цим проблеми. Гра допомагає пацієнтам зміцнювати необхідні групи м'язів, а також покращує точність рухів, які, до речі, проектує у забавку спеціальний сенсор. Якщо пацієнт зробив невірний жест або навіть здійснив додатковий рух для рівноваги, дрезина почне сповільнюватися.
“Я би рекомендувала цю гру всім хворим недугою Паркінсона, адже у ній можна регулювати рівень складності. Тобто кожен зможе підлаштувати забавку відповідно до стану здоров'я”, - зазначила хвора паркінсонізмом С'ю Ліфшіц.
Кілька років тому в Медичному центрі Каліфорнійського університету розробили серію з фізичних вправ спеціально для реабілітації хворих на паркінсонізм та церебральний параліч. Згодом науковців вирішили на їхній основі створити відеогру. Це дає можливість пацієнтам практикуватися вдома і здешевити лікування. Однак медики не змогли отримати грант на розробку забавки і зрештою звернулися за допомогою у медіакомпанію Red Hill Studios.
“Я звик до комерційного підходу - робити ігри якомога складнішими, щоб люди могли довше ними насолоджуватися. Але у цьому випадку все навпаки. Терапевтичні ігри потрібно робити значно легшими, аніж звичайні, і водночас, вони мають бути цікавими”, - каже продюсер Red Hill Studios Білл Дваєр.
Ось ще одна забавка. Гравцю потрібно пролетіти на маленькому літачку між стовпцями та дістатися до фінішу. Керування відбувається через сенсорну дошку, яка реагує на зміну центру маси. Головне завдання гри - допомогти дітям, хворим на церебральний параліч, робити точніші рухи. Після серії випробувань науковці з'ясували, що пацієнти миттєво коректують свою позицію, коли літачок починає летіти у неправильному напрямку.
“Ідея поєднання терапевтичних відеоігор та реабілітації з'явилась нещодавно. Думаю, незабаром з'являться забавки для людей з травмами голови та переломами”, - певний керівник креативного відділу Red Hill Studios Боб Хоун.
Якими б не були нові ігри, зрозуміло одне - вони ставатимуть дедалі кращими, цікавішими і, можливо, дешевшими. Представлені забавки коштують в середньому $200, а гратись у них наразі можна лише під наглядом лікаря.
3 хв
UCSF і Red Hill Studios розробили ігри для хворих паркінсонізмом
Відеогра не як розвага, а як метод лікування. Каліфорнійський університет у Сан-Франциско (UCSF) спільно з компанією Red Hill Studios розробили кілька забавок для хворих на недугу Паркінсона та церебральний параліч.