Середньовічні воїни, музики, ремісники, шамани прагнуть продемонструвати світу свою небайдужість до культурної спадщини, що пройшла крізь віки. Угорці згадують ті часи, коли вони боролися зі слов’янськими племенами, а не з економічною кризою.

"Щороку я навідуюсь на "Октоберфест" до Мюнхена і заздрю німцям, бо вони просто святкують те, що вони є німцями. Нарешті й угорці можуть пишатися своїм історичним корінням", - каже відвідувач Андрас Бенцик.

Угорські антропологи довели, що мадярські племена напряму пов’язані з тюркськими. Попри разючі мовні відмінності, угорці, за словами вчених, походять з західних схилів Уральських гір. У 2006 році антрополог Жолт Андрас Біро дослідив ДНК маджарів з Казахстану і мадярів. Він виявив, що племена є прадавніми родичами. Музики з казахського ансамблю "Туран" приїхали з найбільшим у світі шаманським барабаном.

"Наші предки через Алтай дісталися до Європи і сучасної Угорщини, зокрема, тому я чуюся у Буґаці як вдома", - каже музикант Абзал Аникбаєр.

Наїзники, лучники, метальники списа доводять військову майстерність часів середньовіччя. Утім, родзинкою є безумовно вправи з батогом. Деякі воїни демонструють обладунки і шкіру зразка Х століття, вони твердять, що навіть сучасні кулі безсилі пробити цю броню.

Історичний фестиваль у Буґаці є найбільшим у Європі, щодня тут буває щонайменше 100 000 відвідувачів. Цьогорічний Курултай за розмахом поступається хіба що найпершому з’їзду у 2008 році.