Російський опозиційний журналіст, редактор The Insider Тимур Олевський сказав 24 Каналу, що з боку Володимира Зеленського це гарний політичний хід. Тепер на карті України відповідно до Росії з'являться спірні території.

Читайте також "Бути вдома не туристами": Зеленський вніс до Ради законопроєкт про множинне громадянство

Не будуть легко асимільовані

Якщо з політичної точки зору цей закон є потужним піар-ходом, то з військової, а також з точки зору міжнародних відносин, він, на думку Олевського, навряд чи на щось впливає.

Водночас цей указ зачіпає Кремль. Все, що йому завдає дискомфорту, приємно виглядає,
– зауважив опозиційний журналіст.

Також Україна, на думку Олевського, має всі шанси стати дуже привабливою країною, зокрема для людей, які розмовляють російською мовою на території Росії та поділяють цінності України.

Регіони, які згадуються в указі Зеленського, імовірно не будуть легко асимільовані в Україну, якби зараз опинились у розпорядженні української влади.

Цей указ в перспективі може створити умови для того, щоб росіяни, які незадоволені тим, що відбувається у них, мали можливість обирати, де їм жити, – в московській чи Київській Русі,
– зазначив Тимур Олевський.

Крім того, за словами журналіста, цей наказ може призвести до "бродіння" і у вузьких колах російських правих, і в ширших верствах населення.

Більше про указ, підписаний Зеленським щодо спірних територій

  • У день Соборності Президент України підписав указ про історично населені українцями території Росії. В ньому йдеться про регіони: Кубань, Стародубщина, Північна та Східна Слобожанщина в межах сучасних Краснодарського краю, Білгородської, Брянської, Воронезької, Курської, Ростовської областей.
  • В указі зазначено, що Росія на цих територіях століттями знищувала і продовжує зараз знищувати національну ідентичність, пригноблювати українців, порушувати їхніх права і свободи.
  • Також Росія порушує права українців щодо отримання освіти українською мовою та її вільного використання, громадянські, соціальні, культурні та релігійні права, право доступу до україномовних ЗМІ тощо.
  • Президент постановив Кабінету міністрів внести на розгляд РНБО план дій щодо збереження національної ідентичності українців на території Росії.
  • Окрім того, 22 січня Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про множинне громадянство. Він має об'єднати українців, які проживають в різних країнах світу. Отримати паспорт нашої держави зможуть етнічні українці, а також іноземні громадяни, які воюють проти Росії.