У будь-якому випадку Україна має розвивати стосунки з Пекіном. Про це заявив керівник секції Азійсько-Тихоокеанського регіону Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Юрій Пойта.
Важливо Залежні від нас: експерт назвав країни, які Україна може переконати щодо санкцій проти росії
Він констатував, що у Китаю з Україною добре налагоджена двостороння співпраця в агро та військовому секторах.
Тому, можна було б сподіватися на значну підтримку Китаєм України у тій війні, яку розв'язала росія. Але цього не відбувається. Тому необхідно зрозуміти, як надалі будувати наші двосторонні відносини,
– заявив Юрій Пойта.
За його словами, проблема військово-технічної співпраці полягала в тому, що вона рухалась в один бік – Україна продавала Китаю технології, але натомість не отримувала нічого – ні технологій, ні озброєння.
Зеленський закликав до переговорів із Сі Цзіньпіном
В інтерв'ю одного з китайських видань президент України чітко окреслив свою позицію. Він зауважив, що шукає можливості провести діалог з главою КНР. Зокрема він прагне обговорити ставлення Китаю до росії, яка впродовж п'яти місяців убиває цивільних в нашій державі.
Спроби організувати дипломатичний дзвінок не увінчуються успіхом. Зеленський зауважив, що впродовж цього часу так і не вдалось домовитись про такого формату розмову з очільником КНР.
Президент України зауважив, що хотів би безпосередньо поспілкуватись з Цзіньпіном. Глава держави підкреслив, що Китай – потужна країна, яка може політично й економічно вплинути на росію. Ба більше, він – постійний член Ради безпеки ООН.
Зауважимо, що наприкінці липня Джо Байден і Сі Цзіньпін провели кількагодинну розмову в онлайн-форматі. Вони обговорили низку питань, серед яких – війна в Україні.
Варте уваги – Піонтковський переконаний, що путін вмовлятиме Ердогана посприяти перемир'ю з Україною: дивіться відео