Про це повідомляє прес-служба посольства Німеччини в Україні.
Читайте також: Євросоюз продовжить санкції проти Росії: посол назвав терміни
Що передбачає угода?
- Для працівників та їх роботодавців діють норми законодавства тієї держави, в якій фактично вони працюють.
- Працівники, які тимчасово задіяні в іншій країні, можуть залишатися інтегрованими в систему соціального страхування тієї країни, де вони працювали до того.
- Угода передбачає необмежений переказ пенсій в іншу Договірну державу, тобто набути право на пенсію можна через спільне підсумовування набутого в обох державах страхового стажу.
- У разі нещасного випадку угода є також основою для того, щоб виплати могли здійснюватися в необмеженому обсязі в іншу Договірну державу.
Підписання угоди про соціальне забезпечення/ Фото Посольство Німеччини
"Через масштабні та інтенсивні зовнішньоекономічні відносини Німеччини з Україною підписання відповідає інтересам обох сторін, оскільки угода може полегшити обопільне інвестування і, таким чином, посприяти створенню робочих місць", – йдеться у повідомленні.
У повідомленні зазначається, що угода розроблена за принципами Європейського Союзу. Для остаточного набуття чинності необхідним є ще також схвалення парламентами в обох країнах.
Нагадаємо, що Україна виконала лише одну умову контракту "Реформи заради інвестицій”, який передбачає виділення 50 мільйонів євро, а тому може втратити можливість отримати гроші.