Віктор Янукович (Президент України): “Це, звичайно, було спільне наше політичне рішення, і зараз в рамках цієї угоди буде створена комісія, яка дуже швидко вирішить цю проблему, яка створить додаткові умови, я сказав би так, і для України, і для Росії у вирішенні різних проблем, в тому числі міжнародних”.

Рішення Віктор Янукович та Дмитро Медведєв ухвалили в Києві. Візит російського Президента для нього самого був довгоочікуваним. Востаннє Медведєв був у Києві ще 2004 р. - тоді він очолював адміністрацію колишнього Президента Росії Володимира Путіна. Тож Дмитро Анатолійович зауважив - сподівається на конструктивні, дружні переговори. Він їх отримав.

Ольга Кучер (журналіст): “7 зустрічей за три місяці - так працювати не можна - бідкається Янукович. Каже, міжурядові комісії просто не встигають піднотувати відповідні документи. У свою чергу Медведєв наголошує - так працювати доведеться, аби надолужити 5 років тісної неспівпраці”.

Дмитро Медведєв (Президент Російської Федерації): “Попереду, звичайно, робота над конкретними проектами, я сподіваюся, що ми найближчим часом завершимо ряд документів, які зараз погоджуються: і в паливо-енергетичному секторі, включаючи атомну енергетику, а також наше співробітництво буде розширюватися в сфері ракетно-космічних технологій, авіабудівництво, суднобудування”.

Третє засідання російсько-української міждержавної комісії стало багатим на угоди: сторони схвалили пакет документів та спільних заяв, зокрема, з питань європейської безпеки, безпеки в Чорноморському регіоні та придністровського врегулювання. Втім, зупинятися на досягнутому не збираються. Підписання нинішніх угод - це тільки початок, адже в планах, з-поміж іншого, і демаркація морського кордону.

Серед виношуваних ідей і об’єднання нафтогазових компаній. Україні пропонують цукерочку - повністю модернізувати ГТС коштом “Газпрому”. Щоправда, за умови злиття з “Нафтогазом”. Називають це загальносвітовою тенденцією злиття компаній в паливно-енергетичному секторі та переймаються зиском України.

Олексій Міллер (голова правління ВАТ "Газпром"): “Об’єднання має бути не просто взаємовигідним, а рівновигідним і для України, і для Росії”.

Та це питання лише в процесі обговорення. Адже стільки роботи, скільки зараз у сторін, не було давно. Зустрічатися Янукович з Медведєвим збирається щонайменше двічі на рік. Чергове засідання українсько-російської міждержавної комісії відбудеться вже восени у Москві.