Це дозволить відійти від класичних контрактів з купівлі-продажу озброєнь до нового рівня співпраці оборонних технологій та поєднання передових розробок Туреччини та України, повідомляє РНБО.
Цікаво: Україна не підписала з Туреччиною угоду про зону вільної торгівлі: чому це добре
Одним з перших проектів спільного підприємства стане розробка безпілотного літального апарату нового покоління. Цей дрон зможе вести детальну розвідку з високих ешелонів польоту, годинами знаходитись у повітрі, розвивати значну крейсерську швидкість та завдавати ударів широким спектром високоточного озброєння.
Такі можливості нового дрону стануть можливими завдяки використанню композитних матеріалів, цифрових технологій, а також двигунів українського виробництва, здатних надійно працювати в екстремальних умовах.
Як нині виглядає українсько-турецька співпраця в оборонній сфері?Турецькі оборонні підприємства співпрацюють з Україною у сфері цифрових систем зв‘язку, ударних дронів, авіаційного високоточного озброєння тощо. Підприємства "Укроборонпрому" ведуть спільні проекти зі створення військово-транспортного літака, систем активного захисту для бронетехніки та радіолокаційних систем.
Тобто за останні роки була налагоджена стабільна взаємовигідна робота, яка дозволяє поєднати найсильніші сторони наших оборонно-промислових комплексів. І створення спільного підприємства є ще одним важливим кроком, який підвищить обороноздатність наших країн.