“Ми бачимо перспективу нашої економіки у зоні вільної торгівлі, поглибленій, з Євросоюзом, але на ближчі роки, і будемо сподіватися і в віддаленій перспективі - ринок Росії, Казахстану, і Білорусії є для нас принципово важливим”, - сказав міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

Проте такі дипломатичні реверанси не влаштували опозицію - кажуть - зовнішня політика України стала двовекторною - а “на двох стільцях всидіти важко”.

“До сьогодні ми не розуміємо - яким чином ми будемо діяти з Митним союзом - залишаються тільки розмиті фрази”, - каже голова фракції НУ-НС Микола Мартиненко.

“Європа отримує сигнали, що ведуться переговори з країнами МС, і в зв’язку з цим євроінтеграція об’єктивно пригальмовується. Росія отримує сигнали, що "ми з Вами навіки". Це означає, що, як мінімум, швидкість євроінтеграційних процесів істотно зменшується”, - сказав народний депутат України, НУ-НС В'ячеслав Кириленко.

Опозиція ініціює парламентські слухання з приводу зовнішньополітичних питань України. Вони пройдуть вже після Великодніх свят. Проте в коаліції спокійні - кажуть, Україна на правильному шляху.

“От Путін до нас їде, і всі говорили тут, навіть в кулуарах - що таки буде Митний союз, бо і цифри нам привабливі називали, а Путін поїхав без Митного союзу. Треба шукати, маневрувати - так як Ви в житті робите - у скруту Ви і з ворогами і з опонентами вестимете переговори, але в інтересах власної родини”, - каже народний депутат України, ПР Володимир Олійник.

Нагадаємо, минулого тижня у Києві гостював Володимир Путін. Російський прем’єр настільки захопився ідеєю членства України у Митному союзі з Росією, Білоруссю та Казахстаном, що навіть порахував скільки Україна виграє від такої співпраці. А це - близько 10 мільярдів доларів на рік. Щоправда жодних домовленостей не було досягнуто - наступна спроба підняти тему співпраці у червні цього року.