З українського боку угоду підписувала компанія "Оператор ГТС України", а з молдовського – товариство з обмеженою відповідальністю "Молдоватрансгаз" та акціонерне товариство "Молдовагаз", передає інформаційна агенція "Інтерфакс-Україна".

Радимо ознайомитися! Оператор української ГТС отримав сертифікацію від НКРЕКП: що це означає

У пресслужбі українського оператора ГТС запевнили, що вищезазначена міжоператорська технічна угода дозволяє транспортувати газ за європейськими правилами в обох напрямках між Україною і Молдовою через точки:

  • Олексіївка,
  • Гребеники,
  • Каушани,
  • Ананьїв,
  • Лиманське.

Отже, це повністю завершить розблокування трансбалканського газового коридору з 1 січня 2020 року,
– підкреслюють представники ОГТСУ.

Також сторони підписали договори на транспортування газу територіями України та Молдови для прикордонних споживачів обох країн.

Зауважимо, що раніше український оператор ГТС підписав такі ж угоди з операторами Угорщини, Румунії та Польщі. Наразі тривають перемовини зі словацькою Eustream і російським "Газпромом".

Співпрацю українського оператора ГТС з суміжними операторами блокував довгостроковий контракт між НАК "Нафтогаз України" та "Газпромом", який спливає 31 грудня 2019 року.

До теми! Оператор ГТС України може працювати за європейськими законами

Що відомо про оператора ГТС України? 18 вересня Уряд оновив план анбандлінгу "Нафтогазу України" (відділення оператора ГТС). Згідно з цим планом, новим оператором ГТС є товариство з обмеженою відповідальністю "ОГТСУ" ("Оператор газотранпортної системи України"). Цій компанії держава передасть в управління газотранспортну систему терміном на 15 років. Як новий оператор вона повноцінно має запрацювати з 1 січня 2020 року.

24 грудня Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ухвалила остаточне рішення про сертифікацію ОГТСУ і видала йому ліцензію на провадження господарської діяльності з транспортування природного газу.