Про це у прямому ефірі 24 каналу розповів експерт з питань зовнішньої політики фонду Майдан закордонних справ Олександр Хара.

Читайте також: Припинення угоди про дружбу України з РФ: з'явилась цікава реакція Росії

"Україна вирішила розірвати контракт про дружбу з Росією саме перед виборами. Це виглядає як інструмент для того, щоб мобілізувати електорат. Хоча експерти і раніше говорили, що його потрібно припинити, влада це критикувала і казала, що тоді це буде вигідно Путіну. Можливо через певний час, перед ще якимись виборами, влада все-таки згадає про ще якісь угоди з РФ", – прокоментував експерт.

За його словами, це був документ, який визначав дружбу між Україною та Росією, починаючи від визнання кордонів і закінчуючи культурно-гуманітарним співробітництвом.

Там є пункти, що сторони в діях угоди мають відмовлятися від застосування певних погроз, навіть в економічній галузі. Проте ми пам’ятаємо, що впродовж всіх 25 років, особливо після Революції Гідності, Росія не виконувала умови договору та постійно тиснула на Україну,
– сказав Хара.

"Для України ця угода була важливою тому, що Росія вперше повністю визнала кордони нашої держави, хоч і до останнього ставила під сумнів статус Криму. Те, що тепер скасовують цей договір, де-факто нічого не зміниться. Адже Росія є агресивною країною, вона окупувала нашу територію – Донецьк, Луганськ і Крим, а це не може називатися дружбою чи співробітництвом", – наголосив експерт.

Нагадаємо, 17 вересня Президент України Петро Порошенко підписав указ про припинення дії договору про дружбу з Росією на наступні 10 років. А 19 вересня відповідний указ набув чинності.

У чому полягав договір про дружбу України з Росією?Цей договір був підписаний 31 травня 1997 року в Києві. Згідно з його умовами, сторони зобов'язувалися, зокрема "поважати територіальну цілісність та суверенітет" одна одної, а також "підтверджували непорушність наявних між ними кордонів".