В Україні існує проблема із придбанням апаратів штучної вентиляції легень. Зараз в країні тривають тендери на їхню закупівлю. Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, повідомляє "Українське радіо".

До теми Коронавірусного фонду було достатньо, щоб зупинити пандемію в Україні, – волонтерка

ШВЛ закуповувалися в інший спосіб, не з ковідного фонду – і меценатами, і державними органами. МВС для себе закупляли. З ковідного фонду ШВЛи на сьогодні не закуплені,
– підкреслив Пацкан.

Що відомо про закупівлю апаратів ШВЛ

За словами посадовця, 16 липня був оголошений тендер на закупівлю 100 апаратів ШВЛ. Участь у тендері взяли 6 учасників. Апарати мали доставити до 15 вересня. Однак лише 2 учасників тендеру запропонували товари, які відповідали вимогам.

Пізніше виявилося, що перший постачальник не мав досвіду постачання відповідних товарів, а інший – не виконував попередні договори. Зараз триває новий тендер на закупівлю апаратів ШВЛ.

Що з іншими тендерами

Крім того, влада оголосила ще 2 тендери на 630 мільйонів гривень на придбання 20 стаціонарних агіографічних рентгенівських цифрових систем та 6 – на 913 мільйонів гривень на закупівлю 60 комп’ютерних томографів для опорних лікарень.

Читайте також COVID-19 у Верховній Раді: хто з депутатів хворіє, а хто вже видужав

На що витратили гроші з ковідного фонду

  • 12,6 мільярда гривень – на будівництво доріг та амбулаторій.
  • 9,2 мільярда гривень – на виплати по безробіттю, на дітей ФОПів, страхові виплати та матеріальну допомогу медикам.
  • 2,8 мільярда гривень – на доплату до зарплати працівникам МВС, МОЗ і виконавчої служби,
  • 289 мільйонів гривень – на обладнання та засоби індивідуального захисту.