Цей курс є першим в Україні, де готують бійців, які ніколи не триматимуть зброю в руках. Церква та законодавство забороняють їм використовувати зброю, але вони повинні знати, як виживати на полі бою.

Дивіться також На вулиці та блокпостах: юрист пояснив, де законно вручати повістки

Капелани на фронті підтримують бойовий дух воїнів

Курс ознайомлює їх з різними видами озброєнь, загальноармійськими поняттями та тактичною медициною. Головна мета капеланів на фронті – підтримувати бойовий дух воїнів.

Деякі з військових священників, які брали участь у цих навчаннях, вже були на війні з 2014 року. З травня минулого року військовий капелан може стати офіцером служби, підписавши контракт і ставши частиною військової служби. Він має всі соціальні гарантії, які надаються іншим військовослужбовцям.

У першому випуску курсу було навчено 30 капеланів, які вже служать у своїх частинах та підрозділах. У найближчому майбутньому такі військові капелани повинні бути у всіх бойових підрозділах Збройних Сил, Нацгвардії та прикордонників.

В Україні триває мобілізація

  • В Україні триває мобілізація, під яку підпадають усі військовозобов’язані українці, незалежно від віросповідання. Темпи мобілізації значно зросли порівняно з пів року тому.
  • Капітан 103-ї бригади територіальної оборони Олександр Ганущин розповів, що армії потрібні люди для опанування західною зброєю та заміни втрат.
  • Він також наголосив на необхідності наявності військових для обслуговування на тилу та на фронті. Крім того, військовий відзначив, що держава має контролювати виконання закону про мобілізацію.
  • За його словами, теперішні темпи мобілізації є вищими, оскільки Владімір Путін запланував величезну мобілізацію в Росії.