Пропозиція до війни
На відкидання українським Президентом путінського мирного плану, за кілька днів відреагував ватажок "ДНР" Віталій Захарченко. Він публічно відмовився від виконання мінських домовленостей і оголосив про вихід з переговорного процесу.
У листі до Порошенка російський президент запропонував сторонам конфлікту. А фактично своїм силам і ЗСУ, відвести важку техніку і озброєння від лінії зіткнень.
На перший погляд Путін не сказав нічого, що могло суперечити мінським домовленостям. Але на час отримання Порошенком листа від очільника Кремля, припадає зростання сил терористів у донецькому аеропорту і початок масованого штурму українських позицій.
За таких умов відведення української артилерії і важкої техніки з лінії зіткнення послугувало повній здачі донецького аеропорту терористам. Український Президент не міг погодитись на такий сценарій.
Однак, ігнорування листа Путіна українською владою дозволило створити інформаційний ґрунт для заяви російського МЗС щодо не бажання української сторони йти мирним шляхом розв’язання конфлікту на Донбасі.
Виглядає, як цілковитий цинізм і абсурд, орієнтований виключно на внутрішнього споживача. Подібний фарс створив сприятливі умови для розгортання Росією активних військових дій.
Заява лідера "ДНР" Віталія Захарченка щодо виходу з переговорного процесу і відмова виконувати мінські домовленості чудово ілюструє справжні наміри Кремля стосовно розвитку подій на Донбасі у бік нової активної фази військового протистояння.
Путін підвищує ставки і хоче нав’язати свій мирний договір. Він пропонує Порошенку ті речі, які були озвучені ще влітку: визнати територію "ДНР" та військові формування терористів.
За логікою Путіна, для того, аби Порошенко погодився на невигідний мир, потрібно показати усю міць російської армії і провести кілька наступальний операцій, прорвати лінію фронту. Після того Путін розпочне справжній діалог про новий тимчасовий мир.
Просунути війська, нав’язати мирний договір, а потім знову по колу. Такої стратегії дотримується російський президент. У такий спосіб він намагається, маленькими кроками збільшувати підконтрольні "ДНР" та "ЛНР" території.
Отже, нова фаза військового конфлікту на Донбасі вже розпочалась.
Мобілізація в Україні
Україна має потужний козир у цій війні – людський ресурс. Оголошені три хвилі мобілізації мають його активізувати. Вікно можливостей у російського президента – на просування в глибину української території, менше ніж пів року.
Після завершення мобілізації чисельність українських військ досягне 300 тисяч вояків. Що дорівнюватиме майже третині російської армії. А розташування українського війська вздовж лінії фронту утворить потужну лінію оборони від Харкова до Маріуполя. Це, фактично, унеможливлює просування російських військ без повномасштабних бойових дій.
Три хвилі мобілізації мають на меті не укомплектування солдатами бойових підрозділів для наступу, а для вибудовування ефективної лінії оборони від відкритої російської агресії.
Процес мобілізації вже розпочався. У Путіна є два варіанти розвитку подій. Йому немає сенсу чекати завершення мобілізації, якщо Росія готова до агресії, то вона наступатиме у найближчі дні, допоки не відбулось укомплектування Збройних сил України свіжою кров’ю.
Будь-яка армія, навіть якщо вона склеєна з безлічі різних елементів і на армію взагалі не схожа, як армія "ДНР"/"ЛНР", вона все одно потребує руху, інакше її чекає повна деградація і зникнення.