Про це у статті для Foreign Policy пишуть американські експерти Адріан Каратницький і Александер Дж. Мотіл.

Крім військового провалу, війна провалилася і в ідеологічному сенсі, "оскільки надія Кремля на перетворення південно-східної України в "Новоросію" фактично (і, можливо, навіки) розвіялася".

"В економічному сенсі війна і окупація Криму і Донбасу поклали катастрофічні витрати на Росію, економіка якої вже постраждала від західних санкцій і падіння світових цін на сировину. У соціальному плані обидва регіони опинилися на межі гуманітарної катастрофи, вина за яку буде покладена на Росію. Загалом, план Путіна з ослаблення України вийшов боком. Україна поступово міцніє, а Росія слабшає", — йдеться в публікації.

Читайте також: З’явилася надія на мирне вирішення війни на Донбасі, — NYT

Автори вважають, що час працює на Україну і Захід, тож вони "не повинні давати Путіну ніяких послаблень, поки російські війська і війська-агенти продовжують окупувати українську територію; навпаки, вони повинні вимагати додаткових поступок".

Журналісти наголошують, що навіть у випадку, якщо Росія виведе свої сили з Донбасу, економічні витрати на відновлення регіону повинні розділити між собою Росія, Україна і міжнародне співтовариство.

Вперше відтоді як Путін вторгся в Крим, Захід і Україна мають перевагу. Їм слід витягти з цього вигоду і примусити Путіна погодитися на справжнє умиротворення на Україні,
— підсумовують автори.

Вони також припускають, що Путін втрачає інтерес до свого проекту в Україні. "Джерело, яке брало участь у телефонній розмові між Олландом, Меркель, Порошенко і Путіним 2 вересня, сказало, що російський президент виглядав незацікавленим і не володів нюансами деталей дискусії. Він більше прагнув скаржитися, що Україна не закуповує російський газ за нижчою ціною, ніж у європейських та інших іноземних постачальників", — йдеться в статті.

Читайте також: Путін реалізовує новий проект — "Малоросія", — Семенченко