За інформацією NASA Harvest, Росія вкрала в окупованій Україні пшениці на мільярд доларів. Це підтверджують супутникові знімки для моделювання врожаю пшениці.

Читайте також Чи сповільниться інфляція в Україні та як впливають на економіку успіхи ЗСУ

Скільки зерна вкрали з окупованих територій

Як зазначається, на землях, на які претендує Росія, вирощують чверть української пшениці. З непідконтрольних Україні територій росіяни викрали майже 6 мільйонів тонн зерна, близько 88% озимих культур.

Оцінки NASA Harvest стосуються пшениці й поки що виключають інші культури чи продукти харчування, які зберігалися на складах. Російські кораблі експортували зерно, ймовірно, до різних країн, включаючи Лівію та Іран, але важко оцінити обсяги, оскільки вантажовідправники приховують походження вантажів.

Росія краде зерно в УкраїниТериторії, де пшеницю не зібрали, розташовувались взовж лінії фронту / Фото Bloomberg

Аналіз дає уявлення про те, що відбувається на окупованих територіях. Він використовує модель машинного навчання, яка виявляє зміни текстури та кольору на основі часових рядів супутникових зображень, щоб нанести на карту місця зібраного чи незібраного врожаю.

Команда NASA Harvest підрахувала, що аграрії цього року в Україні зібрали 26,6 мільйона тонн пшениці, що на кілька мільйонів тонн перевищує інші провідні прогнози.

Росія краде українське зерно: що відомо

  • Відповідно до розслідування The Wall Street Journal, кораблі, які були залучені до контрабанди, належали компаніям підконтрольним Петру Ходикіну. Чоловік є власником RIF Trading – найбільшої експортної зернової компанії Росії.
  • Росіяни відправляли тисячі тонн української пшениці на світові ринки, видаючи її за свою. Постачання йшло через окупований Крим, через що експорт зерна із Севастополя зріс.
  • Флот невеликих суден переправляв контрабандне зерно з Севастополя на більші вантажні судна, які чекали у морі. Навантаження здійснювалося за допомогою плавучих кранів. Потім великі кораблі відпливали до портів призначення.
  • За допомогою такого механізму росіяни приховують справжнє походження вантажу. Адже більшість покупців уникають купувати крадене зерно. Видання зазначає, що інколи українське зерно перемішують з російським, щоб ще більше ускладнити його походження.