Вороги пропонують заповнити анкету, яка буцімто допоможе знайти полоненого на території Росії чи на окупованих нею територіях України. Проте цього робити не варто.

До теми Щодо зниклих безвісти маємо вже позитивні речі, – Лубінець про переговори з Москальковою

Росіяни збирають інформацію про військовополонених

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими застерігає, що під виглядом "допомоги" сім'ям, котрі розшукують зниклих безвісти захисників, спецслужби Росії проводять збір персональних даних.

У підсумку це може зашкодити становищу українських військових у полоні та завадити їхньому звільненню. Рідним і близьким бійців рекомендують:

  • ігнорувати будь-які сторонні неофіційні повідомлення;
  • не надавати жодної особистої інформації про своїх родичів підозрілим особам, сайтам чи телеграм-каналам;
  • повідомляти про випадки незаконного збору персональних даних до правоохоронних органів України.

Заради безпеки українських військових усі питання, пов'язані з їхнім перебуванням у полоні, слід обговорювати з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими – єдиною профільною державною інституцією, котра займається питаннями допомоги та звільнення з полону,
– наголосили в Міністерстві оборони.

Україна повернула ще 50 захисників: коротко

  • Україна 8 січня повернула з полону ще 50 захисників: 33 офіцерів та 17 рядових і сержантів.
  • Додому вдалося повернути бійців ЗСУ, ТрО, НГУ, ДПСУ, ВМС та ССО. Деякі з них потрапили в полон на Чорнобильській АЕС.
  • Окрім цього, серед звільнених захисників були оборонці Маріуполя, воїни з Донецького напрямку, з-під Бахмута, Київщини, Чернігівщини, Херсонщини та інших регіонів, де тривали бої.
  • Всі звільнені військові отримають медичну допомогу, пройдуть реабілітацію, а також зможуть відновити банківські картки та документи.