Особливості регіонального хендмейду
Найпоширеніші заняття серед українських майстрів — створення авторських прикрас, товарів для дому та аксесуарів. Проте кожен регіон має специфічну категорію, яка виділяє його серед інших.
Майстри з Києва та області створюють і продають найбільше унікальних товарів з усіх регіонів. За даними Crafta.ua, 42 тисячі виробів в категоріях аксесуари, прикраси та товари для дому були зроблені київськими майстрами. Це 30% від всього каталогу платформи. Активніше ніж будь-де в Київському регіоні створюють натуральну косметику для догляду за шкірою та волоссям.
"У нашому асортименті є мила на будь-який смак і ціну. Звичайно, формуючи асортимент, велику увагу приділяємо святам – 14 лютого, 8 березня, Великдень, 1 вересня, День вчителя, дні народження, весілля, Новий рік", – розповіла власниця майстерні мила "Sweet Soaps" Людмила Березина.
Київські майстри створюють натуральну косметику
У Харкові, здебільшого, створюють авторські прикраси – сережки, браслети, каблучки та підвіски. Вони займають близько 27% місцевого каталогу товарів ручної роботи. Створюючи прикраси, майстри часто використовують незвичайні техніки та матеріали. Наприклад, заливають живі квіти та листочки спеціальною ювелірною смолою. Середня вартість одного виробу в цій категорії складає 240 грн.
Харківські майстри "набили руку" на виготовленні прикрас
22% дніпропетровських майстрів спеціалізуються на аксесуарах з натуральної шкіри. Серед них – сумки та рюкзаки, гаманці, прикраси, паски та чохли для гаджетів.
Дніпропетровські майстри полюбляють працювати зі шкірою
Найпопулярніша група товарів в Одесі – матеріали для творчості. Звідси відправляють чверть від всіх замовлень платформи на пряжу, папір, заготовки з дерева та інші матеріали.
В Одесі захоплюються рукоділлям
Через популярність Львова серед туристів місцеві майстри активно займаються створенням сувенірів та подарунків. Львів'яни виготовляють листівки, декоративний посуд та статуетки, інтер'єрні іграшки та інше. Ці вироби займають 14% львівського каталогу авторських виробів. Проте, найпоширенішим хобі залишається виготовлення прикрас – вони займають близько 31% львівського ринку товарів ручної роботи.
Львівські майстри створюють подарунки
Закарпатські майстри спеціалізуються на виготовленні товарів для дому, зокрема меблів, корзин, кухонного приладдя тощо. Ці вироби займають близько 33% регіонального каталогу.
На Закарпатті люблять прикрашати побут
Що з авторських виробів купують українці
Найпопулярніша серед покупців категорія – аксесуари та сумки. Ці вироби складають 23% від всіх замовлень на Crafta.ua. На другому місці – прикраси (16%), на третьому – товари для дому (15%). За авторські товари найбільше готові платити в Києві. Середній чек однієї покупки киян дорівнює 502 грн. Загалом, середній чек по Україні становить 456 грн. Найбільше грошей витрачають на шкіряні сумки та рюкзаки, близько 874 грн. Найменш витратним є придбання косметики ручної роботи – приблизно 99 грн.
Керівник Crafta.ua Олександр Юр'єв розповів, що попит на авторські вироби особливо зростає напередодні свят – у 2-3 рази. Постійною популярністю користуються шкіряні гаманці та сумки, дерев'яні блокноти з тисненням і гравіюванням. На весняні свята попитом користуються предмети декору, влітку – аксесуари та подарунки на весілля, а зимові тренди – новорічні іграшки, подарунки для дітей, зокрема солодощі та розвиваючі дерев’яні іграшки.
Читайте також: Як організувати ідеальний пікнік: важливі поради