Згідно з опитуванням, так вважають найбільше мешканців на заході України. Водночас молоді люди бачать менше ворожості у поведінці Угорщини і в основному називають її справжньою підтримкою регіону.

Читайте також Як до подвійного громадянства ставляться українці: опитування

Хто вбачає ворожість у поведінці Угорщини

Найбільше бачать ворожість з боку Угорщини опитані, які підтримують подвійне або множинне законодавство з усіма країнами, окрім Росії. Таких українців 47%.

Ще таку думку мають ті, хто підтримує таке запровадження лише з країнами колишнього СРСР – 46%. Так само вважають і противники подвійного або множинного громадянства як такого, а це 48%.

Що думають закарпатці

За інформацією соціологів, мешканці Закарпаття думають інакше. Опитування в регіоні у серпні – вересні минулого року показало, що 31,5% респондентів назвали дії Угорщини дружньою допомогою угорській меншині регіону. Ще 40% назвали це сприянням розвитку краю за умови того, що угорський та український уряди узгодили дії.

З вересня 2020 року по вересень 2021 року ставлення опитаних закарпатців до угорців суттєво покращилось. Ще рік тому 12% опитаних хотіли б бачити угорців як членів родини і ще 28% як друзів чи колег по роботі. У 2021 році частка тих, хто хотів би бачити угорців як членів родини, зросла до 29%, а як друзів – до 28%.

На думку соціологів такі показники свідчать, що згуртованість українців у відповідь на загрози зростає незалежно від національності.

Напруженість у стосунках України та Угорщини

  • Угорщина почала блокувати засідання Україна – НАТО після того, як у 2017 році в Україні набув чинності закон "Про освіту". Він визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. В Угорщині заявляли, що цей закон нібито обмежує права національних меншин.
  • Глава угорського МЗС Петер Сійярто на Варшавському безпековому форумі не згадав про перспективи України в НАТО, але прокоментував цю можливість для Грузії.
  • 27 вересня Угорщина та "Газпром" підписали контракт на 15 років про постачання газу.
  • На думку очільника українського МЗС Дмитра Кулеби, Угорщина повернеться до "гучної підтримки України в НАТО", але для цього необхідно вирішити суперечливі питання.