Будучи однією з найбільших країн Європи, ми можемо похвалитись й тим що за кількістю випускників вищих навчальних закладів Україна займає четверту сходинку.
До прикладу, рівень технічних спеціалістів та програмістів сприяє появі у такому авторитетному виданні, як Форбс, статті із заголовком: чи стане Київ наступною Кремнівою долиною.
Українці здавна вважались освіченою нацією. Перший у всій Східній Європі вищий навчальний заклад заснували на території України. Трапилось це у місті Острог у 16-му столітті, задовго навіть до Києво- Могилянської Академії.
Тоді невеличке місто перетворилось на науковий центр, а найвидатнішим випускником Острозької Академії став гетьман Петро Сагайдачний.
З вибором предметів не експериментували, обрали ті, що й у Європі. Три вищі науки: філософія, богослов'я, медицина. І ще 7 вільних. Кращих учителів запрошували з України та з-за кордону. Тоді практично не було українських книжок, тому студенти вивчали одразу 5 іноземних мов.
Викладачі розуміли, що без книжок освіти не буде. Купувати їх було надто дорого, тож розпочалися пошуки власного друкаря. Вибір був очевидний — Іван Федоров. Він вже встиг попрацювати і в Москві, і у Львові.
Князь Острозький грошей не шкодував і підготував для майстра найпотужнішу кириличну друкарню того часу. Вже незабаром з'явилась Острозька Біблія накладом у понад 1 тисячу примірників та перший в Україні підручник — Буквар.
Більше про гордість України читайте тут.