Лише після окупації Криму – їхньої споконвічної землі – в нашій країні заговорили про надання їм статусу "корінний народ".
Караїми розкидані по всьому світу, але його батьківщина – це Крим. На півострові розташовані головні святині. Караїмам та кримчакам, яких взагалі усього кілька сотень, – Росія раптом запропонувала статус корінного народу.
Читайте також: Кримські татари влаштували зворушливий флешмоб по всьому окупованому півострові
Щодо кримських татар, то Росія застосовує інший прийом. Мовляв, вони є частиною татарського народу. Все тому, що за законодавством Росії статус "корінний" надають народу чисельністю до 50 тисяч. А кримських татар на окупованому півострові – в кілька разів більше.
Голова Меджлісу впевнений, що якби Україна цим народам надала статус корінних раніше – анексії Криму могло б і не бути.
Нині влада взялась виправляти помилки. Міністерство інформаційної політики випустило презентаційний ролик аби пояснити, які народи є корінними для України. Саме на українцях лежить відповідальність за ці народи. Бо на відміну від діаспор і нацменшин, які є представниками інших держав, цими народами, окрім України, опікуватись нікому.
Читайте також: Репресії кримських татар: що спільного між депортацією та життям в окупації
Тому треба ухвалити "Закон про корінні народи". Закріпити цей статус в Конституції. І таким чином просигналізувати усьому світу, що ми стоїмо на захисті малих етносів. Поки Росія під благим виглядом остаточно не відібрала в них батьківщину.