Відповідно до цього закону, встановлено перелік спецслужб та каральних органів радянської держави, архіви яких мають бути відкриті та оцифровані. Науковці та пересічні громадяни відтепер матимуть вільний і необмежений доступ до будь-яких даних, які раніше зберігалися в цих секретних архівах.

Установою-розпорядником, яка буде накопичувати всю зібрану інформацію, призначений Галузевий державний архів Українського інституту національної пам’яті. Саме йому державні органи мають передати всю наявну архівну інформацію репресивних органів за період 1917-1991 років.

Читайте також: Рада визнала УПА борцями за незалежність України

Закон був розроблений Міністерством культури України спільно з Українським інститутом національної пам’яті та внесений на розгляд парламенту Кабінетом міністрів України.

Нагадаємо, Верховна Рада України в четвер, 9 квітня, підтримала внесений Кабінетом Міністрів законопроект про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів, а також заборонила їх пропаганду і символіку.

Під заборону підпадають пам’ятники, зображення, гасла й цитати радянських керівників, назви міст, вулиць та підприємств, пов’язані з ними тощо. Однак зображення Леніна можуть залишатись у музеях та приватних колекціях.