В усьому маразмі росіян є один нюанс

Думаю, всі звернули увагу, як російська пропаганда енергійно завелася після новини про замах на Дональда Трампа та одразу почала говорити про "український слід".

Читайте також Чи варто Україні зараз боротися за Глобальний Південь

У зоні бойових дій відразу почали летіти у бік українських позицій снаряди з написами "За Трампа!". Марія Захарова вибухнула своїми звинуваченнями в сторону українців, російський сенатор Цеков безпосередньо звинуватив Україну, а в Раді федерації впевнені в "українському сліді".

Звучить це все як крайня форма шизофренії – звинувачувати Україну в усьому, навіть у виверженні вулкана в Ісландії, але є нюанс…

Протягом останніх кількох років в інформаційному просторі України й справді формувалася негативна думка та сприйняття Трампа. Над ним жартували, його вкрай різко критикували і навіть ображали люди високого рівня. Якщо ви вважаєте, що вивчення громадської думки американські політики проводять тільки в США, то ви помиляєтеся.

Звичайно ж, російські спецслужби про це чудово знають і намагаються максимально використати присутність негативного інформаційного фону про Трампа, який формувався роками, проти України. Вони хочуть донести до колишнього президента та ймовірного майбутнього президента США цю інформацію саме в контексті дискредитації нашої країни.

Проблема в тому, що ми в черговий раз самі ж встаємо на ті самі граблі та дозволяємо нашому ворогові використовувати це проти нас.

Зауважте Які міфи українці поширюють про себе і чим вони шкідливі

Нагадаю, що, коли Трамп обирався в президенти вперше, дехто ще до завершення підрахунку голосів поспішив привітати з перемогою Гілларі Клінтон, образ якої в українському інформаційному просторі ідеалізувався. Результат?

Коли ж Трамп не пішов на другий строк, усі радісно заплескали в долоні, думаючи, що з цим політиком можна попрощатися, і дозволяли собі надто багато щодо нього. Тепер постріл у Пенсільванії додає Трампу неслабке прискорення.

Урок для українців

Усе це я до чого? Напевно, до того, що хоч би яким ти був патріотом, який переживає за долю своєї країни, але кожному треба бути ще й дипломатом. Адже саме ти можеш стати в майбутньому інструментом у руках ворога, який той використовує проти твоєї ж країни.

Можна довго говорити, наскільки нереалістичні, шалені та шизофренічні конспірологічні теорії російських пропагандистів про "український слід" у замаху на Трампа, але суть в тому, що така людина, як Трамп, цілком може в них повірити.

Скажімо так. У неадекватності росіян сумнівів немає, але і нам слід дечому навчитися з цієї історії. Наприклад, дипломатичної стриманості та політичної коректності стосовно політиків країни-союзниці. А то сформуємо цілий пласт хейту в соціальних мережах, а розгрібати потім нашому дипломатичному сектору та політичному керівництву.